Zelensky inkurajon ukrainasit: Do kalojmë gjithçka, jemi popull i paepur

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 23 Nëntor, 2022 22:03

Zelensky inkurajon ukrainasit: Do kalojmë gjithçka, jemi popull i paepur

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u zotua të riparojë dëmet në infrastrukturën e goditur nga sulmet raketore të Rusisë sot, ndërsa lavdëroi bashkatdhetarët e tij për qëndrueshmërinë e tyre.

“Ne do të riparojmë gjithçka dhe do të kapërcejmë gjithçka sepse jemi një popull i paepur”, tha Zelensky në një video-mesazh të shkurtër të postuar në Telegram.

Pasi falënderoi Parlamentin Evropian për rezolutën që etiketon Rusinë shtetërore sponsorizuese të terrorizmit, presidenti ukrainas tha: “Rusia i dëshmoi të gjithë botës se kjo është e vërtetë duke lëshuar 67 raketa kundër energjisë dhe infrastrukturës dhe popullit tonë. Rezultati është tragjik, shumë të lënduar dhe të vdekur”.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 23 Nëntor, 2022 22:03

07
Dhj
Petrit Pollozhani nga Lëvizja BESA i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, mes tjerash...
07
Dhj
Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Andrej Petrov, ka theksuar se zgjedhje të parakohshme parlamentare...
07
Dhj
Derisa e kremtojmë 30-vjetorin e Misionit, ju po përgatiteni ta merrni funksionin kryesues me OSBE-në. Vallë...
07
Dhj
Duke përjashtuar Shqipërinë si vendi me shumën qesharake të pensionit, Maqedonia bën pjesë në grupin...