Zeqiri; ASH ju dha “Zë të rinjve” me qëllim që ata të bëjnë më të mirën për vete

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Gusht, 2022 22:31

Zeqiri; ASH ju dha “Zë të rinjve” me qëllim që ata të bëjnë më të mirën për vete

Në kuadër të debatit parazgjedhorë në emisionin POLEMIKË në televizionin Koha, Arben Zeqiri nga ASH-ja ka potencuar se Aleanca për Shqiptarët vendosi të ju jap mundësi të rinjëve dhe të mos mendoj se çfarë duhet të bëjmë e si duhet të bëjmë diçka për rininë por që këtë ua lam në dorë të rinjëve që ata të bëjnë më të mirën për veten dhe për të rinjtë në Tetovë, shkruan Top24.

Zeqiri më tej shtoi se migrimi i të rinjëve nuk ndodh vetëm për shkaqe ekonomike por ndodhë për shkaqe politike, pasiguri etj. Platforma  etë rinjëve të ASH-së nuk ju dedikohet vetëm të rinjëve por gjithë qytetarëve me qëllim që kjo të shërbej për ti motivuar të rinjtë që të kthehen sepse edhe këtu mundet.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Gusht, 2022 22:31
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.