Zgjedhjet në Tetovë. Ja votuat që grumbulluan subjektet garuese | Tabela

Driton Zenku
Publikuar nga Driton Zenku 21 Gusht, 2022 09:29

Zgjedhjet në Tetovë. Ja votuat që grumbulluan subjektet garuese | Tabela

Në zgjedhjet e 20 Gushtit për Këshillin Komunal në Tetovë, Lëvizja Besa grumbulloi 9620 vota kundrejt BDI me 8702, njofton Flaka duke u thirrur në rezultatet e Komisionit Shtetëror Zgjedhor – KSHZ.

Parti e tretë më e votuar pason VMRO-DPMNE me 3332, pastaj LSDM me 1953, Alternativa me 1118, PDSH 1058, Aleanca për Shqiptarët me 777, Grupi i Zgjedhësve Elmedina Abdullai me 761, Levica me 646, PDT 334, PERR me 371, Grupi i Zgjedhësve Agon Zaimi me 206, si dhe Integra me 161 vota.

Trupi votues ishte 84.072, ndërsa votuan 29.690 votues. Të pavlefshme u shpallën 651 fletëvotime. Flaka

Të dhëna zyrtare të siguruara nga KSHZ
Driton Zenku
Publikuar nga Driton Zenku 21 Gusht, 2022 09:29
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.