Zgjedhjet për këshillin komunal në Tetovë, Alternativa mban Konventën Promovuese

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Gusht, 2022 19:52

Zgjedhjet për këshillin komunal në Tetovë, Alternativa mban Konventën Promovuese

Në Konventën Promovuese të Alternativës për zgjedhjet për në Kuvendin Komunal në Tetovë, kryetari i partisë Afrim Gashi prezentoi listën e këshilltarëve ekërkoi votë për subjektin që drejton më 20 gusht.

“Nuk duam që të luftojmë askënd. Ne jemi vetëm një opsion në mesin e opsioneve. Duam që ta ngrisim kulturën në mesin tonë. Të mos shahemi njëri me tjetrin. Të dëshmojnë se shqiptarët nuk janë që vriten njëri me tjetrin. Kësaj here sinqerisht do t`i kisha lutur të gjithë tetovarët që pikërisht për shkak se jemi subjekt i r, kësaj here tetovarët të na besojnë neve, dua që kësaj here të na votojnë Alternativën dhe të shohin se çfarë do të bëjmë për ta.”, tha Afrim Gashi, kryetar i Alternativës.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Gusht, 2022 19:52
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.