Zjarr i madh në qendër të Kajros, 3 të vdekur, mbi 90 të plagosur

Zjarr i madh në qendër të Kajros, 3 të vdekur, mbi 90 të plagosur

Një zjarr me përmasa të mëdha përfshiu një hotel dhe disa ndërtesa të tjera përreth tij në qendër te Kajros, në Egjipt.

Autoritetet vendase konfirmuan të paktën 3 persona të vdekur, ndërsa më shumë se 91 të tjerë kanë mbetur të lënduar në këtë ngjarje.

Zjarri ka nisur fillimisht në hotelin 6-katësh “Andaluzi”. Më pas, flakët janë përhapur me shpejtësi edhe në 3 ndërtesa pranë hotelit.

Mjekët thanë se shumica e personave që kishin mbërritur në spital kishin probleme me frymëmarrjen, ndërsa disa të tjerë me djegie të rënda në trup. Shkaqet e rënies së zjarrit ende nuk bëhen të ditura.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka Maj 10, 2016 09:49

REKLAMA