Zjarr në një shkollë në Nigeri, humbin jetën 26 fëmijë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:57

Zjarr në një shkollë në Nigeri, humbin jetën 26 fëmijë

Të paktën 26 fëmijë kanë humbur jetën dhe 80 të tjerë kanë pësuar djegie si pasojë e një zjarri që ka rënë në një shkollë në Nigeri.

Mediat e huaja bëjnë me dije se tragjedia ka ndodhur në qytetin Maradi. Në fotografitë e publikuara nga vendi i ngjarjes, shihen sesi të rriturit dhe fëmijët mblidhen afër vendit ku ka ndodhur zjarri ku edhe shihet tymi i zi.

Deri më tani nuk dihet çfarë e kishte shkaktuar zjarrin, nuk ka konfirmime zyrtare nga personat kompetent. Tragjedia ndodhi vetëm disa muaj pasi që një zjarr tjetër shpërtheu në një shkollë në periferi të kryeqytetit nigerian, ku gjithashtu humbën jetën 20 fëmijë./abcnews.al

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:57

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...