Zjarri në Tetovë, dëmi mbi 12 milionë euro

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 31 Maj, 2022 11:11

Zjarri në Tetovë, dëmi mbi 12 milionë euro

Pas zjarrit të shkaktuar dje në Tetovë pronari i kompanisë PoFix duke falenderuar qytetarët dhe autoritet që ofruan ndihmë gjatë zjarrit u shpreh se dëmet materiale kalojnë shifrën e mbi 12 milionë eurove.

”Ministrisë, komunës, njerëzve maqedonve, shqiptarëve nga Kavadari dhe gjithve që na kanë ndihmuar. Dëmet janë shumë të mëdhaja mbi 12 milionë euro, se prap populli na ka ndihmuar dhe gjithë njerëzit poashtu edhe nga qeveria janë organizuar me helikopterë e gjitha gjërat tjera” – deklaroi pronari i kompanisë.

I pyetur nga nëse dihen shkaqet që sollën këtë zjarr ai tha se shkaku i zjarrit ka ardhë si pasojë ujit më saktë rreshjeve të shiut që përmbytën Tetovën një ditë para se të ndodhë kjo.

VIDEO: Tetova Sot

Ai tha se asnjë punëtor nuk do ta humb vendin e punës sepse ata janë familja jonë. TS

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 31 Maj, 2022 11:11
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.