Zvicra me shumë mungesa për sfidën ndaj Italisë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 21:28

Zvicra me shumë mungesa për sfidën ndaj Italisë

Ekipi zvicran është duke u përballur me shumë lëndime të futbollistëve.

Kombëtarja e Zvicrës më 12 nëntor përballet me Italinë në një sfidë që mund të jetë përcaktuese për fatin e të dyja Kombëtareve, shkruan lajmi.net.

Të dyja ekipet kanë pikë të barabarta në grupin nga 14 pikë, andaj ky duel mund të vendos ekipin që siguron kalimin direkt në Kupën e Botës.

Zvicra do të ketë mungesa të mëdha për këtë takim, pasi listës së futbollistëve të lënduar i është bashkuar edhe Stefan Zuber.

Zuber u largua nga grumbullimi sot, ndërsa vendin e tij do ta zë Cedric Itten.

Në anën tjetër edhe Azzurët po përballen me lëndime pasi Ciro Immobile u dëmtua dhe do të zëvendësohet nga Gianluca Scamacca. /Lajmi.net/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 21:28

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...