Zyrtare/ LSDM vendosi që Zaev t’i anulojë dy dorëheqjet për një kohë të pacaktuar

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 22:45

Zyrtare/ LSDM vendosi që Zaev t’i anulojë dy dorëheqjet për një kohë të pacaktuar

Komiteti Qendror i LSDM-së sonte i ka marrë vendim kryetarit të partisë dhe kryeministrit Zoran Zaev që të shtyhen dy dorëheqjet për një kohë të pacaktuar, thonë nga LSDM, përcjell FLAKA.

“U hap një diskutim i frytshëm dhe demokratik, në të cilin anëtarët e Komitetit Qendror, duke pasur parasysh momentin në të cilin ndodhet Maqedonia, rekomanduan dhe unanimisht vendosën që kryetari dhe kryeministri ta shtyjnë dorëheqjen për një kohë të pacaktuar. Pas shumë vitesh regjimi, shteti është ndërtuar mbi vlera të vërteta demokratike dhe liridashëse me parime të bashkëjetesës. LSDM po e korrigjon lartësinë e asaj detyre dhe do të punojë në interes të qytetarëve”, thonë nga LSDM. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 22:45
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.