Back to homepage

Etiketë "UÇK"

Ahmeti: Nuk ka pasur propozim zyrtar për të dërguar Teuta Arifin ambasadore

Ahmeti: Nuk ka pasur propozim zyrtar për të dërguar Teuta Arifin ambasadore Updated

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim rreth spekulimeve se a ka qenë apo jo e propozuar Teuta Arifi për ambasadore ai tha se nuk ka pasur propopzim zyrtarë dhe nuk ka pas asnjë iniciativë të kësaj natyre. Nuk ka pasur

Read Full Article
Sllupçan, Ahmeti shpalos raportin e gjeneralëve amerikan mbi fuqinë e UÇK-së

Sllupçan, Ahmeti shpalos raportin e gjeneralëve amerikan mbi fuqinë e UÇK-së

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nga Sllupçani, me rastin e hapjes së kullës përkujtimore për nder të ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare tha se ky monument i bashkon popujt në Maqedoninë e Veriut. Ahmeti theksoi se UÇK

Read Full Article
Lapidari i dëshmorëve në Sllupçan, Grubi: Historia e vitit 2001, histori përbërëse e shtetit

Lapidari i dëshmorëve në Sllupçan, Grubi: Historia e vitit 2001, histori përbërëse e shtetit Updated

Zëvëndëskryeministri i parë Artan Grubi ishte i ftuar në manifestimin tradicional të organizuar nga Bashkësia Fetare Islame bashkë me shumë personalitete të tjera. “Sot morëm pjesë me kolegë ministra dhe kryetarin Ali Ahmeti në manifestimin tradicional të organizuar nga BFI,

Read Full Article
Ahmeti: Sot shënuam 21 vite plot krenari, amanet e lavdi në Sllupçan

Ahmeti: Sot shënuam 21 vite plot krenari, amanet e lavdi në Sllupçan

Sot shënuam 21 vite plot krenari, amanet e lavdi në Sllupçan. Kisha nderin të marr pjesë në përurimin e Kullës përkujtimore të ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, kullë kjo e cila na bashkon dhe është pjesë e historisë së pandarë

Read Full Article
Haxhiu sot udhëton për në Hagë, pritet të takohet me ish-krerët e UÇK-së

Haxhiu sot udhëton për në Hagë, pritet të takohet me ish-krerët e UÇK-së Updated

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu sot udhëton për në Hagë. Lajmin e ka konfirmuar këshilltari i Haxhiut, Flamur Pireva. “Po, sot ministrja Haxhiu udhëton për në Hagë”, tha Pireva. Siç bëhet e ditur, ministrja Haxhiu pritet të takohet me ish-krerët

Read Full Article