Back to homepage

Kuriozitete

110 vjetori i çlirimit të Shkupit! Flasin pasardhësit e Boletinit, Prishtinës e Seferit

110 vjetori i çlirimit të Shkupit! Flasin pasardhësit e Boletinit, Prishtinës e Seferit

U mbushën 110 vjet nga Çlirimi i Shkupi nga kryengritësit shqiptarë, të prirë nga Hasan Prishtina, Bajram Curri, Isa Boletini,  Idriz Seferi e atdhetarë të tjerë, të cilët përmbyllën çlirimin e vilajetit të Kosovës  nga pushtimi osman. Kjo ngjarje historike

Read Full Article
Efektet e vapës – lumenjtë shumë të cektë dhe të ngrohtë në Evropë

Efektet e vapës – lumenjtë shumë të cektë dhe të ngrohtë në Evropë

Vapa e zgjatur dhe reshjet e pakta të shiut në të gjithë Evropën po bëjnë që lumenjtë e mëdhenj të thahen. Kjo ka pasoja të rënda për botën e egër, ekonominë dhe njerëzit që jetojnë pranë Rhine, Po, Thames dhe

Read Full Article
Bashkëjetuesja e qëlloi me pistoletë Princin Vali Corleone

Bashkëjetuesja e qëlloi me pistoletë Princin Vali Corleone

Plagosjes me armë nga e dashura e tij 22-vjeçare duket se ia ka hedhur paq Vali Corleone. Ai ka dalë nga spitali i Gjilanit vetëm pak orë pasi ndodhi ngjarja në shtëpinë ku bashkëjetonte prej kohësh me vajzën në fjalë.

Read Full Article
Vali Corleone plagoset nga një 22 vjeçare! Autorja përfundon në pranga

Vali Corleone plagoset nga një 22 vjeçare! Autorja përfundon në pranga

Një 22 vjeçare është arrestuar nga policia pasi dyshohet se e ka plagosur Vali Corleonen. Rasti ka ndodhur mëngjesin e sotëm, transmetojnë mediat kosovare. Nuk dihen motivet e incidentit. E dyshuara është dërguar në mbajtje për 48 orë. “Në vendin

Read Full Article
Humbën jetën tragjikisht në SHBA, çifti shqiptar varroset sot

Humbën jetën tragjikisht në SHBA, çifti shqiptar varroset sot

Aktori shqiptar, Florind Belliu dhe Ornela Shehi do të përcillen ditën e sotme për në banesën e fundit. Çifti humbi jetën tragjikisht pasi ra nga kati i gjashtë i pallatit ku jetonin, duke lënë pas dy fëmijë. Sot, shqiptarët e

Read Full Article