Sarah Thomas, gruaja e parë që notoi 4 herë pa ndalim përgjatë La Manshit

Sarah Thomas, gruaja e parë që notoi 4 herë pa ndalim përgjatë La Manshit

Një grua amerikane u bë personi i parë në botë që notoi Kanalin e La Manshit katër herë, pa u ndalur. Sarah Thomas, 37 vjeçe, e filloi sfidën në orët e para të së dielës dhe e përfundoi të martën

Lexo tërë artikullin
Vendimi për Neymar, CAS i redukton dënimin sulmuesit

Vendimi për Neymar, CAS i redukton dënimin sulmuesit

Paris Saint Germain merr lajme të mira nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv për Neymar. Kjo e fundit vendoi që të reduktojë dënimin e sulmuesit brazilian nga 3 në 2 ndeshje pezullim në Ligën e Kampioneve. UEFA e dënoi sulmuesin brazilian

Lexo tërë artikullin
Leonardo: Neymar pasuri e klubit, s’më pëlqejnë telenovelat meksikane

Leonardo: Neymar pasuri e klubit, s’më pëlqejnë telenovelat meksikane

Leonardo dhe Neymar, drejt shtrëngimit të duarve për të harruar pas përplasjet e muajve të fundit. Drejtuesi i lartë i PSG, në një intervistë për RMC sport, la të kuptohet se është gati të hedhë pas krahëve gjithçka ka ndodhur.

Lexo tërë artikullin
Njeriu i dytë, më i pasur në botë do të blejë AC Milan-in?

Njeriu i dytë, më i pasur në botë do të blejë AC Milan-in?

Njeriu i dytë, më i pasur në botë ka ndërmend të blejë skuadrën AC Milan për 890 milionë paund! Ky është lajmi më i fundit që po qarkullon me shpejtësi kudo në mediat italiane. Sipas gazetës “Il Messaggero”, me bazë

Lexo tërë artikullin
Nga Bayern te kombëtarja e Kosovës. Ja kush është futbollisti i ri

Nga Bayern te kombëtarja e Kosovës. Ja kush është futbollisti i ri

Meritan Shabani, 20 vjec, futbollist i rritur te Bayern Mynih pranoi të bëhet pjesë e kombëtares së Kosovës. Sipas mediave në Kosovë që publikojnë lajmin vendimin për t’i thënë PO festës 20 vjecari e mori pas rezultateve shumë të mira

Lexo tërë artikullin
Juventus ‘gjurmon’ Iscon

Juventus ‘gjurmon’ Iscon

Skuadra e Juventus është gati për një tjetër lëvizje të madhe. Juventus po përgatitet që të nis një ofertë drejt Real Madrid, për shërbimet e mesfushorit spanjoll, Isco Alarcon, bën të ditur ‘Calciomercato’. Drejtori sportiv i ‘Biankoneri’, Fabio Paratici e

Lexo tërë artikullin
Abraham: Dua të bëhem legjendë tek Chelsea

Abraham: Dua të bëhem legjendë tek Chelsea

Sulmuesi Tammy Abraham, ka thënë se dëshiron të bëhet legjendë e Chelseas. 21-vjeçari është në formë të mirë, ndërsa këtë të shtune shënoi hat-trick në ndeshjen ndaj Wolwes. Anglezi tha se dëshiron t’i ndjek hapat e Lampard, Drogba dhe Terryt.

Lexo tërë artikullin
Mendy: Vendimi për t’u larguar nga PSG ishte më i miri

Mendy: Vendimi për t’u larguar nga PSG ishte më i miri

Mbrojtësi i Real Madridit, Ferland Mendy ka folur për kohën kur ka qenë në PSG. Mbrojtësi francez u transferua këtë verë në  “Santiago Bernabeu” nga Olympique Lyon. Mendy shpenzoi tetë vite te PSG, pastaj u transferua në Lyon. “PSG kishte

Lexo tërë artikullin
Franca pritet të dënohet me 100 mijë € për “talljen” me himnin shqiptar

Franca pritet të dënohet me 100 mijë € për “talljen” me himnin shqiptar

Gafa me himnin shqiptar, pritet t’i kushtojë shtrenjtë Federatës Franceze të Futbollit. “L’Equipe” bën me dije se ngjarja nuk është pritur mirë nga UEFA, që ka hapur një procedim disiplinor për “gjelat”.Media franceze raporton se dënimi do të bëhet publik

Lexo tërë artikullin
Dortmund rikthehet te fitorja, mposht bindshëm Leverkusenin

Dortmund rikthehet te fitorja, mposht bindshëm Leverkusenin

Pas humbjes befasuese në transfertën kryeqytetase ndaj Union Berlinit, në fillim të muajit, Borussia e Dortmundit u rikthye te fitorja, duke mposhtur bindshëm 4-0 Bayer Leverkusenin, në sfidën e zhvilluar në “Signal Iduna park”. Verdhezinjtë zhbllokuan sfidën në pjesën e

Lexo tërë artikullin