Ahmeti: Të gatshëm për opozitë nëse nuk bëhen ndryshimet kushtetuese, presidentin ta zgjedhë Kuvendi

Ahmeti: Të gatshëm për opozitë nëse nuk bëhen ndryshimet kushtetuese, presidentin ta zgjedhë Kuvendi

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot në fjalimin e tij para publikut tha se BDI në këto zgjedhje do të kushtëzojë me ndryshime kushtetuese, ku përveç futjes së bullgarëve në Kushtetutë, do të kërkohet që presidenti i

Read Full Article
Njihuni me 50 ndërtesat më të larta në botë deri në vitin 2023 | VIDEO

Njihuni me 50 ndërtesat më të larta në botë deri në vitin 2023 | VIDEO

Për gati gjysmë shekulli, nga viti 1931 deri në vitin 1972, Empire State Building këmbë mbajti titullin e ndërtesës më të lartë në botë. Që atëherë, bota ka bërë një rrugë të gjatë – në renditjen e strukturave artificiale më

Read Full Article
Xhaferi drejton mbledhjen e qeverisë në shqip | VIDEO

Xhaferi drejton mbledhjen e qeverisë në shqip | VIDEO

Kabineti i ri qeveritar sot mbajti mbledhjen konstituive. Kryeministri Talat Xhaferi mbledhjen e drejtoi në gjuhën shqipe, njofton Flaka Xhaferi në mbledhjen konstituve foli mbi procesin zgjedhor dhe shtoi që qeveria ka obligim të organizon zgjedhje fer, të drejta dhe

Read Full Article
Kur këndon Ali Ahmeti | VIDEO

Kur këndon Ali Ahmeti | VIDEO

Jo rrallëherë jemi mësuar ta dëgjojmë liderin e BDI-së, Ali Ahmeti duke kënduar. Në dasma dhe ahengje familjare, Ahmeti është parë duke hedhur valle e duke kënduar. Por, kënga duket që nuk i mungon edhe në aktivitetin politik, shkruan Flaka

Read Full Article
Edhe zyrtarisht Talat Xhaferi zgjidhet kryeministër i Maqedonisë së Veriut

Edhe zyrtarisht Talat Xhaferi zgjidhet kryeministër i Maqedonisë së Veriut

Talat Xhaferi është zgjedhur kryeministër i Maqedonisë së Veriut. Xhaferi është i pari politikan shqiptar që zgjidhet në këtë post në Maqedoninë e Veriut. 65 deputetë votuan pro qeverisë teknike që do të drejtohet nga Xhaferi.

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare