Deputeti i LVV-së për kryediplomatin Hasani në fjalimin në KiE: S’e di njeri a është ministër i Bjellorusisë a i Shqipërisë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka thënë se Kosova ka gjetur më shumë mbështetje tek shtete si Britania e Madhe në Këshillin e Evropës, sesa nga Shqipëria. Ai kritikoi ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasani për

Read Full Article

Operacioni i SPAK, RENEA ‘zbarkon’ në vilat e bosëve të krimit, ngjiten me shkallë

Ministri i Punëve të Brendshme i Shqipërisë, Taulant Balla ka publikuar pamje nga operacioni i SPAK, ku janë lëshuar dhjetëra urdhër arreste për personazhe të botës së krimit. Sipas pamjeve në video, forcat e RENEA-s zbarkojnë në vilat e personave

Read Full Article

Ilir Meta: Shqiptarët do të jenë garancia për rrugën euroatlantike të Maqedonisë së Veriut

Kryetari i partisë së Lirisë, Ilir Meta në një intervistë në “Specialen e Ditës”, në TV Shenja, duke folur për aktualiteti politik në Maqedoninë e Veriut, tha se shqiptarët do të jenë garancia për rrugën euroatlantike Maqedonisë së Veriut që

Read Full Article

Meta: Qëndrimet e Edi Ramës për Kosovën nuk janë të rastësishme

Kryetari i partisë së Lirisë, Ilir Meta në një intervistë në “Specialen e Ditës”, në TV Shenja, tha se ka renditur disa fakte në lidhje se pse ka deklaruar më herët se Edi Rama është armik i Kosovës. “Kam renditur

Read Full Article

Kush janë tre ish-zyrtarët e lartë të policisë që SPAK ka lëshuar urdhër-arrest, njëri prej tyre “personazh” i njohur

Zbulohen emrat e tre ish-zyrtarëve të policisë së shtetit, për të cilët SPAK ka lëshuar sot urdhër-arrest, në sajë të megaoperacionit. Urdhër-arrest është lëshuar për Henrigert Mitrin, ish-drejtues i Policisë së Lezhës, Klodian Jasharin, si dhe Altin Morinën ish-efektiv i

Read Full Article

Kosova nuk futet në agjendën e KiE, Hasani: Qeveria e Kosovës të veprojë me shpejtësi që të përmbushë detyrat

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani i ka bërë thirrje qeverisë së Kosovës që të veprojë për përmbushjen e detyrimeve që të bëhet pjesë e agjendës së Këshillit të Evropës. Hasan: Dështimi për të vendosur mbi anëtarësimin e Kosovës në Miniserialin e

Read Full Article

Skema e “mashtrimit” me kreditë/ PD kërkon seancë dëgjimore me Sejkon, seanca caktohet të martën

Deputetët e PD kërkuan seancë dëgjimore me Guvernatorin e Bankës se Shqipërisë, Gent Sejko, lidhur me problemin e kredive të administruara nga Micro Credit Albania sh.a. Seanca dëgjimore u caktuar ditën e martë, në orën 11:00. Prokuroria e Tiranës ka vlerësuar se

Read Full Article

“Do të vras dhe ty, do bëhesh si nëna jote”, detaje tronditëse nga masakrimi i 40-vjeçares shqiptare, autori kërcënoi edhe të bijën

Të tjera detaje janë zbuluar nga krimi i rëndë ndodhur sot në Athinë, ku Artur Denaj masakroi me thikë të shoqen duke e lënë të vdekur në mes të rrugës, pranë shtëpisë ku jetonte. Sipas mediave greke ai ka deklaruar

Read Full Article

Sezoni turistik në Durrës, Rama: Janë marrë të gjitha masat për…

Së shpejti nis dhe sezoni turistik në qytetin e Durrës. Kryeministri Rama përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar se po merren të gjitha masat që të jetë një sezon veror sa më i mbarë dhe i suksesshëm. “Mirëmëngjesi dhe

Read Full Article

Rama e vlerëson proces frymëzues samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe BE-së

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë Edi Rama, para fillimit të Samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian në Podgoricë e vlerësoi këtë si projekt frymëzues që do të hap sipas tij shtigje të reja në rrugën e integrimit

Read Full Article