Si do të ndahet pushteti mes LDK’së e VV’së, sipas Gani Gecit?

Si do të ndahet pushteti mes LDK’së e VV’së, sipas Gani Gecit?

Ish-deputeti Gani Geci, në emisionin Pressing të T7, ka thënë Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje do t’i ndajnë ministritë përgjysmë, pesë me pesë. Por, Geci mendon se problem është posti i presidentit. “Ministritë do të ndahen pesë me

Lexo tërë artikullin
Çitaku: Mohimi i Reçakut nga Vuçiqi është çmenduri totale

Çitaku: Mohimi i Reçakut nga Vuçiqi është çmenduri totale

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku i ka cilësuar si çmenduri totale mohimin që Vuçiq ia bën Masakrës së Reçakut dhe krimeve të forcave paramilitare serbe në Kosovë. “Presidenti i Serbisë sapo ka deklaruar që Masakra e Reçakut është

Lexo tërë artikullin
Krasniqi: Serbia udhëhiqet nga një i çmendur, turp për BE-në që nuk reagoi

Krasniqi: Serbia udhëhiqet nga një i çmendur, turp për BE-në që nuk reagoi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës dhe nënkryetar i kësaj partie, Memli Krasniqi ka reaguar ndaj deklaratave të Presidentit serb, Aleksandër Vuçiq. Krasniqi nëpërmjet një postimi në Twitter është shprehur se nuk mund të flitet për normalizim të marrëdhënieve me

Lexo tërë artikullin
Haziri: Çka bisedojnë Kurti e Mustafa, dëshmitar është vetëm Zoti

Haziri: Çka bisedojnë Kurti e Mustafa, dëshmitar është vetëm Zoti

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se diskutimet brenda LDK-së dhe Vetëvendosjes, janë të brendshme si dhe për këto, dëshmitari i vetëm është Zoti. Sipas Hazirit, brenda tavolinës së bisedimeve mes këtyre dy partive nuk është

Lexo tërë artikullin
Haziri: Nuk ka ngërç në negociatat VV-LDK, do të kemi qeveri në dhjetor

Haziri: Nuk ka ngërç në negociatat VV-LDK, do të kemi qeveri në dhjetor

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, në televizionin publik ka thënë se marrëveshja me Vetëvendosjen për Qeverinë e re do të arrihet gjatë këtij muaji, madje sipas tij kjo është çështje ditësh. Haziri tha po ashtu se qeverisja

Lexo tërë artikullin
Kusari-Lila i reagon LDK’së: Jam deputete e Vetëvendosjes ligjërisht

Kusari-Lila i reagon LDK’së: Jam deputete e Vetëvendosjes ligjërisht

Kryetarja e Alternativës dhe deputetja e zgjedhur e Kuvendit të Kosovës nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se ligjërisht ajo është deputete e VV’së. Mimoza Kusari-Lila ka thënë se ajo ka garuar bashkë me Vetëvendosjen dhe sipas

Lexo tërë artikullin
Palmer: Duke e njohur njëri-tjetrin, do të zgjidhen problemet Kosovë-Serbi

Palmer: Duke e njohur njëri-tjetrin, do të zgjidhen problemet Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthw Palmer, ka thënë se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve mes Kosovës e Serbisë, e cila do të nënkuptonte njohje reciproke. “Kur do të njihnin njëri-tjetrin, do

Lexo tërë artikullin
Gjenden mbetje mortore në Mitrovicë të Veriut

Gjenden mbetje mortore në Mitrovicë të Veriut

Autoritetet e Kosovës konfirmuan se gjatë gërmimeve në brendësi të hapësirës së varrezave të komunitetit mysliman në Mitrovicë të Veriut kanë gjetur të mërkurën mbetjet mortore të së paku dy personave, që dyshohet se janë viktima të luftës së fundit

Lexo tërë artikullin
Krasniqi: VV e LDK interes për kolltuqe, harruan premtimet e programet

Krasniqi: VV e LDK interes për kolltuqe, harruan premtimet e programet

Partia Demokratike do të qëndrojë jashtë çdo pazari të mundshëm politik dhe në këtë formë nuk do të jetë pjesë e asnjë diskutimi për qeverinë e ardhshme. Ky është mesazhi që ka dhënë sot ish-shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së,

Lexo tërë artikullin
Heldt kërkon formimin sa më të shpejtë të qeverisë së re

Heldt kërkon formimin sa më të shpejtë të qeverisë së re

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Cristian Held, ka bërë thirrje që sa më shpejt që të jetë e mundur të formohet qeveria e re, pasi sipas tij ka shumë detyra që e presin. Këto komente diplomati gjerman i ka bërë

Lexo tërë artikullin