Osmani: Epilogu i marrëveshjes LDK-VV sqarohet brenda dy-tri ditëve

Osmani: Epilogu i marrëveshjes LDK-VV sqarohet brenda dy-tri ditëve

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar sot se dy-tri ditët e ardhshme do të jenë vendimtare në arritjen ose jo të marrëveshjes bashkëqeverisëse me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani ka thënë se me VV-në, do të takohen shumë

Lexo tërë artikullin
Vuçiqi për kërkesën e Grenell: S`e pranoj barazimin e çnjohjeve me taksën

Vuçiqi për kërkesën e Grenell: S`e pranoj barazimin e çnjohjeve me taksën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pas kërkesës nga Richard Grenell. Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha pas takimit me emisarin e Amerikës në bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, se në marrëdhëniet Beograd-Prishtinë nuk ka bisedime të lehta, por ai ishte

Lexo tërë artikullin
Lushi: VV e LDK ta formojnë qeverinë ose të lëshojnë udhë

Lushi: VV e LDK ta formojnë qeverinë ose të lëshojnë udhë

Njohësi i zhvillimeve politike që jeton në SHBA, Uk Lushi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës duhet ta formojnë Qeverinë e Re sa më parë ose të lëshojnë rrugë, sepse nuk ka kohë për të humbur

Lexo tërë artikullin
Haradinaj thotë se ka pasur bisedë telefonike me Grenellin, taksa nuk hiqet

Haradinaj thotë se ka pasur bisedë telefonike me Grenellin, taksa nuk hiqet

Ramush Haradinaj zbuloi se ka pasur një telefonatë me të dërguarin e posaçëm të SHBA-së ambasadorin Richard Grenell, me të cilin thotë se ka diskutuar për disa çështje për Kosovën. Gazetarja e pyeti Haradinajn përse nuk u takua më ambasadorin

Lexo tërë artikullin
Grenell: Nuk përfshihem në formimin e Qeverisë

Grenell: Nuk përfshihem në formimin e Qeverisë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikanm Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka takuar mandatarin për formimin e qeverisë së Kosovës, Albin Kurtin, dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën. Pas këtyre takimeve, ai deklaroi se ShBA-të nuk ndërhyjnë

Lexo tërë artikullin
Petroviq dhe Abbott kërkojnë formimin sa më të shpejtë të Qeverisë së re

Petroviq dhe Abbott kërkojnë formimin sa më të shpejtë të Qeverisë së re

Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale Serbe (SLS) Slobodan Petroviq dhe ambasadori britanik në Prishtinë Nicholas Abbott, kërkuan sot formimin sa më të shpejtë të qeverisë së re të Kosovës dhe vazhdimin e procesit të dialogut me Serbinë. Ata gjatë

Lexo tërë artikullin
Osmani: Qeveria e re duhet të formohet në përputhje me vullnetin qytetar

Osmani: Qeveria e re duhet të formohet në përputhje me vullnetin qytetar

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se sot ka pasur kënaqësinë që ta pret në takim të dërguarin e Presidencial për dialogun Kosovë-Serbi, Ambasadorin Richard Grenell. Ajo ka thënë se zhvillimi ekonomik dhe perspektiva për rininë

Lexo tërë artikullin
Thaçi: Me presidentin Trump do ta arrijmë marrëveshjen me Serbinë

Thaçi: Me presidentin Trump do ta arrijmë marrëveshjen me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se beson shumë që marrëveshja Kosovë-Serbi do të arrihet me lidershipin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Ai ka folur kështu pas takimit me ambasadorin e SHBA-së në Gjermani, Richard Grenell. “Roli i

Lexo tërë artikullin
Kurti priti dy kongresmenë amerikanë, ata e ftojnë për vizitë në SHBA

Kurti priti dy kongresmenë amerikanë, ata e ftojnë për vizitë në SHBA

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka njoftuar se sot kryetari i VV’së, Albin Kurti ka pritur në takim Kongresmenët Earl Pomeroy dhe Pia Pyle, që të dy pjesë e ekipit të Senatorit të mirënjohur Robert (Bob) Dole.

Lexo tërë artikullin
Qeveria teknike opsionale për Kosovën

Qeveria teknike opsionale për Kosovën

Qeveria teknike me një përbërje prej të gjitha partive politike parlamentare po shihet si opsion për Kosovën. Dështimi në formimin e ekzekutivit, kur kanë kaluar mbi tre muaj nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë për analistët politikë jep sinjale se

Lexo tërë artikullin

REKLAMA