Taksa 100% nuk kursen mallrat përmes linjës ajrore Prishtinë – Beograd

Taksa 100% nuk kursen mallrat përmes linjës ajrore Prishtinë – Beograd

Eset Berisha, drejtor i Autoritetit të Aviacionit Civil të Republikës së Kosovës, në një bisedë për Radion e Lirë, thotë se me shkëmbimin e pasagjerëve ekziston edhe linja për bagazh, mallra dhe gjëra tjera. Se si do të operojë dhe

Lexo tërë artikullin
“Profesori më preku në pjesët intime”, flet nxënësja që u ngacmua seksualisht në një shkollë të Kosovës

“Profesori më preku në pjesët intime”, flet nxënësja që u ngacmua seksualisht në një shkollë të Kosovës

Një nxënëse e gjimnazit “Eqrem Qabej” në Vushtrri akuzoi mësimdhënësin e Edukatës Fizike, Hysni Ademi, për ngacmim seksual. Ademi është arrestuar të hënën nga policia dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë, ndërkaq Drejtoria e Arsimit e ka pushuar

Lexo tërë artikullin
Rugova në 1992 për “Spiegel”: Shqiptarët në Maqedoni, mbi 40%

Rugova në 1992 për “Spiegel”: Shqiptarët në Maqedoni, mbi 40%

“Shqiptarët e Maqedonisë përbëjnë mbi 40 për qind të popullsisë në Maqedoni”. Kështu është shprehur lideri historik i Kosovës, Ibrahim Rugova, në një intervistë dhënë për revistën gjermane “Spigel” në vitin 1992, duke shprehur haptazi dyshime ndaj shifrave zyrtare të

Lexo tërë artikullin
Rreth 760 njerëz vdesin çdo vit në Kosovë për shkak të ajrit të ndotur

Rreth 760 njerëz vdesin çdo vit në Kosovë për shkak të ajrit të ndotur

Në Kosovë, rreth 760 njerëz vdesin para kohe çdo vit, apo 90 për qind e tyre nga sëmundjet e zemrës dhe goditjet në tru, për shkak të ekspozimit ndaj ajrit të ndotur mjedisor. Kështu thuhet në raportin “Menaxhimi i ndotjes

Lexo tërë artikullin
“Vendi s`shkon në zgjedhje nëse dështon mandatari i parë”

“Vendi s`shkon në zgjedhje nëse dështon mandatari i parë”

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka diskrecion të plotë që mandatarin për formimin e Qeverisë së Kosovës, në rast se dështon Albin Kurti si mandatar i parë, herën e dytë t’ia japë kujtdo që ai vlerëson se mund ta ketë

Lexo tërë artikullin
Mustafa: Deri në fund të javës të qartësohemi definitivisht për marrëveshjen

Mustafa: Deri në fund të javës të qartësohemi definitivisht për marrëveshjen

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ata janë akoma të hapur për të arritur një marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje. “Ne mbetemi të përkushtuar që të punojmë për marrëveshje, mirëpo një marrëveshje e cila e respekton vullnetin e qytetarëve

Lexo tërë artikullin
Kush ishte personi i vetëm nga LDK-ja që Ibrahim Rugova…

Kush ishte personi i vetëm nga LDK-ja që Ibrahim Rugova…

Në 14 vjetorin e ndarjes nga jeta të presidentit historik Ibrahim Rugova në emisionin Frontal në T7 ka folur Melihate Tërmkolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Tërmkolli thotë se ka disa njerëz në Kosovë që vetëm pse kanë bërë ndonjë

Lexo tërë artikullin
Lekaj: Linja ajrore Kosovë-Serbi hap i rëndësishëm

Lekaj: Linja ajrore Kosovë-Serbi hap i rëndësishëm

Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Pal Lekaj përmes një postimi ka përshëndetur marrëveshjen e sotme për fluturimet Prishtinë-Beograd. Lekaj më tutje në postim tha se ky është një hap shumë i rëndësishëm drejt normalizimit të hapësirës ajrore. Postimi i plotë:

Lexo tërë artikullin
Merovci: Ta marrim presidentin, kryeparlamentari t’i mbetet VV-së

Merovci: Ta marrim presidentin, kryeparlamentari t’i mbetet VV-së

Anëtari i Këshillit Përgjithshëm të LDK-së, Adnan Merovci i ka bërë thirrje partisë së tij që të bëjnë kompromisin e duhur për të arritur deri tek një marrëveshje bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje. Merovci thotë se kryeministri dhe kryeparlamentari të merren

Lexo tërë artikullin
Haradinaj: Edi Rama ishte angazhuar në idenë e ndarjes së Kosovës

Haradinaj: Edi Rama ishte angazhuar në idenë e ndarjes së Kosovës

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se Edi Rama ka qenë i angazhuar në projektin e ndarjes së Kosovës. “Ka qenë i angazhuar kryeministri Rama në opsionin e marrëveshjes Kosovë-Serbi, i njohur si shkëmbim i territoreve – por që

Lexo tërë artikullin

REKLAMA