Veseli tregon për gjendjen e tij pasi doli pozitiv me Covid 19

Veseli tregon për gjendjen e tij pasi doli pozitiv me Covid 19

Kreu i PDK’së, Kadri Veseli ka shkruar sot se është mirë me shëndet dhe deri në shërim të plotë do të qëndrojë në vetizolim. Veseli në Facebook këto komente i ka bërë pasi që është konfirmuar pozitiv me koronavirus. “Ju

Lexo tërë artikullin
BE: Nënshkrimi i marrëveshjes vetëm pasi palët të pajtohen për gjithçka

BE: Nënshkrimi i marrëveshjes vetëm pasi palët të pajtohen për gjithçka

Bashkimin Evropian në një përgjigje për Gazetën Express e ka bërë të qartë se Kosova e Serbia nuk do të bëjnë marrëveshje të veçanta, apo të pjesshme sikur që ka ndodhur në proceset e kaluara në Bruksel, raporton Gazeta Express.

Lexo tërë artikullin
Hoti: Në rast nevoje do të përdoret spitali ushtarak i FSK-së

Hoti: Në rast nevoje do të përdoret spitali ushtarak i FSK-së

Kosova po punon që të integrojë kapacitetet shëndetësore të Forcës së Sigurisë së Kosovës, për të përballuar situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit. Kështu tha në një konferencë për media kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i cili të martën

Lexo tërë artikullin
239 raste të reja me Covid-19 dhe 7 viktima sot në Kosovë

239 raste të reja me Covid-19 dhe 7 viktima sot në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 401 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 239 raste pozitive. Numri

Lexo tërë artikullin
Kështu e përshkruan Albright Hashim Thaçin në librin e saj

Kështu e përshkruan Albright Hashim Thaçin në librin e saj

Si e përshkruan ish-sekretarja amerikane e shtetit Albright Hashim Thaçin në librin e saj. Në librin e saj të kujtimeve “Madam Secretary” ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright flet për takimet e saja me delegacionin e Kosovës, gjatë bisedimeve në

Lexo tërë artikullin
Masat e reja, Qeveria Hoti e kufizon qarkullimin nga 22:30 deri në 5:00, në 13 komuna

Masat e reja, Qeveria Hoti e kufizon qarkullimin nga 22:30 deri në 5:00, në 13 komuna

Qeveria e Kosovës  së bashku me Ministrinë e Shëndetësisë kanë marrë vendim që të zgjasin orarin e kufizimit të lëvizjes. Nga e marta, 28 korrik, sipas dokumentit që publikoi Klan Kosova, Qeveria e Kosovës ka vendosur që nga ora 22:30

Lexo tërë artikullin
Kosova nënshkruan marrëveshjen me EUROPOL’in

Kosova nënshkruan marrëveshjen me EUROPOL’in

Ministria e Punëve të Brendshme dhe EUROPOL-i sot kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi, ndërsa me këtë marrëveshje u tha se do të forcohen kapacitetet e Kosovës për parandalimin dhe luftimin e krimit të organizuar dhe terrorizmit. Ministri i Punëve të Brendshme

Lexo tërë artikullin
“Dialogu”, Thaçi: Marrëveshja përfundimtare vetëm me njohje reciproke shtetërore

“Dialogu”, Thaçi: Marrëveshja përfundimtare vetëm me njohje reciproke shtetërore

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se dialogu në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë duhet të zhvillohet vetëm në drejtim të marrëveshjes përfundimtare, e cila sjellë njohjen reciproke shtetërore. Presidenca njofoti se Thaçi i ka bërë këto komente gjatë takimit

Lexo tërë artikullin
Prishtinë, gastronomët dorëzojnë çelësat: Reflektoni ose i sjellim edhe arkat fiskale

Prishtinë, gastronomët dorëzojnë çelësat: Reflektoni ose i sjellim edhe arkat fiskale

Përfaqësuesit e bizneseve të gastronomisë në Kosovë, sot protestuan para Qeverisë së Kosovës, duke kërkuar që ky sektor, që është goditur nga pandemia e koronavirusit, të ndihmohet. Përfaqësuesit e gastronomisë, në mënyrë simbolike, hodhën para qeverisë, “çelësat” e bizneseve të

Lexo tërë artikullin
Numër rekord i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë

Numër rekord i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë u konfirmuan të hënën 276 raste të reja me koronavirus, bëri të ditur drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani. Rastet e reja rezultuan nga testimi i 404 mostrave. Duke folur në një konferencë

Lexo tërë artikullin