Dakordohen lojtarët dhe trajneri – reduktohen pagat te Juventus

Dakordohen lojtarët dhe trajneri – reduktohen pagat te Juventus

Juventus ka arritur marrëveshje me futbollistët dhe trajnerin, për reduktimin e pagave, deri në qershor të vitit 2020. Juventus nuk ka hasur në telashe me lojtarët e klubit dhe trajnerin, për reduktimin e pagave, në kohën e krizës së koronavirusit.

Lexo tërë artikullin
Bajram Jashanica e përsërit: Ishte pakujdesi, rrezikova karrierën

Bajram Jashanica e përsërit: Ishte pakujdesi, rrezikova karrierën

Bajram Jashanica, për dy vite qëndroi larg fushave të blerta. Një pakujdesi bëri që ai të dilte pozitiv me doping pas ndeshjes kundër Young Boys. Ajo periudhë ka kaluar dhe qendërmbrojtësi nuk dëshiron ta kthejë kokën prapa. “E kam thënë

Lexo tërë artikullin
Chelsea dhe Inter nisin betejën për Marash Kumbullan

Chelsea dhe Inter nisin betejën për Marash Kumbullan

Sezoni i ri vështirë të thuhet se do ta gjejë Marash Kumbullan te Hellas Verona. Chelsea dhe Inter do të sfidohen për të transferuar mbrojtësin premtues shqiptar raporton L’Arena. 20 vjeçari ka lënë përshtypje të mëdha me fanellën e Hellas

Lexo tërë artikullin
Arsenali e United e duan Umtitin, Barca kërkon 50 milionë euro

Arsenali e United e duan Umtitin, Barca kërkon 50 milionë euro

Klubi spanjoll, Barcelona ka paralajmëruar Arsenalin dhe Manchester Unitedin së duhet të paguajnë 50 milionë euro nëse dëshirojnë ta blejnë Samuel Umtitin. Mbrojtësi francez më gjasë do të largohet nga ‘Camp Nou’ gjatë kësaj verë. “Topçinjtë” dhe ‘Djajtë e Kuq’

Lexo tërë artikullin
Shala konfirmon se Domgjoni nuk vjen te Kosova

Shala konfirmon se Domgjoni nuk vjen te Kosova

Ish-mbrojtësi i Lirisë së Prizrenit, David Domgjoni gjatë afatit kalimtar të janarit është transferuar te skuadra turke, Menemespor, që garon në Ligën e Parë të këtij vendi. 22 vjeçari nga Prizreni, në Turqi deri më tani është aktivizuar në tetë

Lexo tërë artikullin
Edhe testi i dytë negativ, shërohet nga Koronavirusi futbollisti i Kosovës

Edhe testi i dytë negativ, shërohet nga Koronavirusi futbollisti i Kosovës

Futbollisti i Hannoverit dhe i Kombëtares së Kosovës U-21, Valdrin Mustafa, është shëruar nga Coronavirusi. Ka qenë vetë futbollisti i cili gjatë ditës së sotme ia ka konfirmuar presidentit të FFK-së, Agim Ademi, se testi i dytë për Koronavirus i

Lexo tërë artikullin
Përfundon karantina për klubin më të prekur nga Covid-2019

Përfundon karantina për klubin më të prekur nga Covid-2019

Valencia është skuadra e futbollit më e prekur nga Covid-19, teksa burime të mediave spanjolle bëjnë me dije se bëhet fjalë për rreth 25% të stafit, përfshi futbollistë, trajnerë dhe drejtues. Klubi spanjoll ishte në Lombardi në muajin shkurt për

Lexo tërë artikullin
Trajneri e futbollistët, 122 mijë euro për respiratorë

Trajneri e futbollistët, 122 mijë euro për respiratorë

Dinamo Zagrebi gjatë ditës së enjte pushoi nga puna stafin teknik , pasi që nuk ishin dakord me uljen e rrogave gjatë kohës së krizës me pandeminë “Covid 19”, ndërsa në klub mbeti vetëm trajneri Nenad Bjelica. Mediat në Kroaci

Lexo tërë artikullin
Në Angli e vlerësojnë si jo reale shumën që kërkon Liverpooli për Shaqirin

Në Angli e vlerësojnë si jo reale shumën që kërkon Liverpooli për Shaqirin

Xherdan Shaqiri pritet të jetë ndër lojtarët e parë që do të largohet nga Liverpooli gjatë afatit kalimtar të verës. Ylli kosovar pritet të largohet nga kampionët në fuqi të Evropës pas dy viteve të kaluara në Anfield. Përderisa viti

Lexo tërë artikullin
Luis Enrique nuk përjashton rikthimin te Barcelona

Luis Enrique nuk përjashton rikthimin te Barcelona

Luis Enrique mund të kthehet te skuadra e Barcelonës. Trajneri spanjoll, i cili aktualisht drejton kombëtaren e Spanjës, Luis Enrique, nuk ka përjashtuar mundësinë që të rikthehet te Barcelona. Enrique ka thënë se ka lënë të gjitha dyert e hapura,

Lexo tërë artikullin