Donnarumma drejt PSG-së

Donnarumma drejt PSG-së

Gianluigi Donnarumma është gjithnjë e më larg Milanit. Portierit të talentuar i përfundon kontrata me kuqezinjtë në fund të sezonit të ardhshëm. Rinovimi është larg, për shkak të kërkesave të larta të agjentit Raiola dhe mundësive të pakta të klubit

Lexo tërë artikullin
FIFA studion opsionin për të lënë merkaton të hapur deri në fundvit

FIFA studion opsionin për të lënë merkaton të hapur deri në fundvit

Ndërprerja e futbollit për shkak të koronavirusit ka prishur tërësisht sistemin dhe tashmë shumë liga po studiojnë mënyrën se si mund t’i shkojnë në fund sezonit aktual, por pa cënuar afatet e sezonit të ardhshëm, që gjithsesi duhet të startojë

Lexo tërë artikullin
Futbollistët milionerë të Barcelonës refuzojnë uljen e rrogës gjatë karantinës së koronavirusit, megjithë mbi 4000 të vdekur në vend

Futbollistët milionerë të Barcelonës refuzojnë uljen e rrogës gjatë karantinës së koronavirusit, megjithë mbi 4000 të vdekur në vend

Raportimet nga Katalonja thonin sot se bordi i klubit të Barcelonës ka nisur të konfliktohet me yjet e skuadrës së futur në karantinë pasi kërkon të zbatojë planet kombëtare për reduktim të rrogës deri në 70 përqind, teksa kriza e

Lexo tërë artikullin
Ekspertët: Ndeshja Atalanta – Valencia në Milano më 19 shkurt ishte bomba biologjike e koronavirusit

Ekspertët: Ndeshja Atalanta – Valencia në Milano më 19 shkurt ishte bomba biologjike e koronavirusit

Shkencëtarë të njohur kanë deklaruar sot me keqardhje se një ndeshje e Kupës së Kampionëve muajin e kaluar në Milano, mund të ketë qenë pika e shpërthimit të pandemisë në Evropë. Më shumë se 44,000 njerëz udhëtuan për të ndjekur

Lexo tërë artikullin
Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Ishte data 8 korrik 2017 dhe po luhen një ndeshje miqësore midis Ëerder Bremen dhe Ajaks. Po luhej minuta e 72 e takimit dhe Abdelhak ‘Appie’ Nouri shtrihet në tokë. Fillimisht u duke thjesht si një lodhje. por më pas

Lexo tërë artikullin
Zidane, klauzola dhe Juve, e ardhmja e Pogbas është mister

Zidane, klauzola dhe Juve, e ardhmja e Pogbas është mister

Nëse ka një moment kur mund të transferosh një lojtar si Paul Pogba, ëndrrën e madhe të Zidanes, është tani. Ashtu siç ndodhi në vitin 2016, duket se kjo verë do të hapë dyert e një tjetër transferimi në karrierën

Lexo tërë artikullin
Arrestohet ikona e UFC, Jon Jones

Arrestohet ikona e UFC, Jon Jones

Ikona e UFC, Jon Jones, ka përfunduar në pranga. Jones është arrestuar për përdorim të armëve të zjarrit, bëjnë të ditur mediet britanike. Ngjarja ka ndodhur në Albuquerque, gjatë mëngjesit së të enjtes. Njoftimet rreth arrestimit zbulojnë se ikona e

Lexo tërë artikullin
Mediat të bindur, De Bruine drejt Madridit

Mediat të bindur, De Bruine drejt Madridit

Mediat në Belgjikë informojnë se Kevi De Bruine, gjatë verës do ti bashkohet skuadrës së Real Madridit. Mançester Siti është pezulluar nga garat evropiane në 2 vitet e ardhshme, ndërsa mediat në Belgjikë informojnë se kjo do të sjell lagimin

Lexo tërë artikullin
Barca mposht konkurencën, merr yllin e Sao Paolos

Barca mposht konkurencën, merr yllin e Sao Paolos

Barcelona ka arritur një marrëveshje me Sao Paulo përmes së cilës ata kanë mundësinë e parë për të nënshkruar me Gustavo Maia, edhe ose kishin konkurrencë nga Atletiko Madrid dhe Liverpuli. Braziliani 19-vjeçar është një nga lojtarët me ardhme të

Lexo tërë artikullin
Peshëngritësja rumune pezullohet për 8 vite

Peshëngritësja rumune pezullohet për 8 vite

Kampionia e dyfisht e Evropës në peshëngritje, Kristina Jovu është pezulluar për 8 vite nga ky sport, për shkelje të rregullave të anti-dopingut. Lajmi është konfirmuar edhe në faqen zyrtare të Federatës Ndërkombëtare të Peshëngritjes. Peshëngritësja rumune, Jovu, pezullimin do

Lexo tërë artikullin