Palermo kalon nga Divizioni D në Seria C

Palermo kalon nga Divizioni D në Seria C

Skuadra e Palermos është afër që të kalojë në Divizionin C të futbollit Italian, pasi që Ligat profesioniste kanë votuar për përfundimin e sezonit në Seria D. Organi drejtues i ligës jo profesionale ka pranuar të përfundojë sezonin me tabelat

Lexo tërë artikullin
Hadërgjonaj ndryshon skuadër, i bashkohet Muriqit te Fenerbahce

Hadërgjonaj ndryshon skuadër, i bashkohet Muriqit te Fenerbahce

Mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Florent Hadërgjonaj, është një objektiv i gjigantit turk, Fenerbahce. Lojtari që është në pronësi të Huddersfield, po luan si huazim në Turqi të Kasimpasa, ku ka bërë gjashtë paraqitje që pas transferimit në janar. Takwim.com

Lexo tërë artikullin
Agjenti i Hakimit: Do rikthehemi në Madrid

Agjenti i Hakimit: Do rikthehemi në Madrid

Agjenti i Achrag Hakimit, Alejandro Camano ka konfirmuar se lojtari do të rikthehet te Real Madrid. Pas dy sezoneve huazim te Dortmund, Hakimi pritet të rikthehet në “Santiago Bernabeu”, por kërkohet nga shumë gjigantë evropianë. Agjenti i lojtarit ka zbuluar

Lexo tërë artikullin
Ancelotti: Kënaqësi të punosh në Angli, në Itali shumë dhunë e presion

Ancelotti: Kënaqësi të punosh në Angli, në Itali shumë dhunë e presion

Carlo Ancelotti ka drejtuar në Itali, Spanjë, Francë dhe Angli. Gjithkund ka kaluar shumë mirë, por askund si në ishull. Në vitet 2009-2011 drejtoi Chelsea, ndërsa tani ndodhet në stolin e Everton. 60-vjeçari ka treguar për Sky Sport ndryshimin e

Lexo tërë artikullin
Futbolli i Kosovës për t’u marrë shembull

Futbolli i Kosovës për t’u marrë shembull

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt do të fillojë testimi i të gjithë futbollistëve dhe

Lexo tërë artikullin
Lajpcigu gati të merr Rashicën nga Verderi

Lajpcigu gati të merr Rashicën nga Verderi

Ylli i kombëtarës së Kosovës, Milot Rashica, do të largohet nga skuadra e Verder Bremenit , në fund të këtij sezoni. Në rast se skuadra gjermane largohet nga futbolli elitar gjerman, atëherë edhe dëmshpërblimi do të jetë më i ulët.

Lexo tërë artikullin
Të premtën vendoset për futbollin vendor

Të premtën vendoset për futbollin vendor

Drejtuesit e futbollit vendor, gjatë ditës së premte do të vendosin për ecurinë e sezonit aktual, pasi që në takimin e parë mes FFM dhe klubeve të Ligës së Parë, nuk kishte asnjë marrëveshje. Gjatë këtij takimi pritet të shqyrtohet

Lexo tërë artikullin
Mercedesi në 2021, Rasell në vend të Botasit

Mercedesi në 2021, Rasell në vend të Botasit

Drejtuesit e skuadrës “Mercedes” në Formula 1, planifikojnë që në vitin 2021 të zëvëndësojë pilotit finlandez, Valteri Botas me britanikun Xhorxh Rasell, i cii që aktualisht drejtonin makinën e skuadrës “Uiliams”. Pilot finlandez, Valteri Botas, pritet të vazhdojë karrierën te

Lexo tërë artikullin
Klopp: Asnjë lojtar i Liverpool nuk do të stërvitet kundër vullnetit të tij

Klopp: Asnjë lojtar i Liverpool nuk do të stërvitet kundër vullnetit të tij

Jurgen Klopp insiston se asnjë lojtar i Liverpool nuk do të stërvitet kundër vullnetit të tij. Klopp këmbëngul se siguria e lojtarëve të tij është gjëja kryesore dhe se askush nuk do të detyrohet të stërvitet ose të luajë nëse

Lexo tërë artikullin
Zyrtare, Nojer vazhdon me Bajernin deri në 2023

Zyrtare, Nojer vazhdon me Bajernin deri në 2023

Portieri gjerman, Manuel Nojer, ka rinovuar kontratën deri në vitin 2023 me Bajernin.  Gjatë muajve të fundit u përfol për një largim të mundshëm të tij nga skuadra bavareze, dhe ishte skuadra angleze e Çellsit që ishte më e interesuar

Lexo tërë artikullin