Afrikë, 400 elefantë ngordhin në mënyrë misterioze

Afrikë, 400 elefantë ngordhin në mënyrë misterioze

Gjetja e qindra elefantëve të ngordhur në zonat jugore të Afrikës ka shtuar frikën se mbijetesa e gjitarëve më të mëdhenj të botës po rrezikohet nga një sëmundje e pashpjegueshme. Ngordhja misterioze e më shumë se 400 elefantëve në shtetet

Lexo tërë artikullin
Kjo kamera GoPro u gëlltitet nga lava, mbijetoi dhe regjistroi gjithçka

Kjo kamera GoPro u gëlltitet nga lava, mbijetoi dhe regjistroi gjithçka

Teknologjia moderne vazhdon të përparojë në pajisjet tona për të rritur përvojën e përdoruesit. Ka disa gjëra që shpesh nuk mund t’i konkurrojnë si kushte të rënda të motit, transmeton lajmi.net. Pas udhëzuesit për eksplorimin mjedisor Erik Storm, të Kilauea

Lexo tërë artikullin
Mijëra njerëz në Kinë kërkojnë për një ‘krijesë misterioze’ pasi dëgjuan ‘një zë të një dragoi’ nga malet

Mijëra njerëz në Kinë kërkojnë për një ‘krijesë misterioze’ pasi dëgjuan ‘një zë të një dragoi’ nga malet

Mijëra fshatarë në Kinë janë grumbulluar për të kërkuar atë që ata menduan se ishte një ‘krijesë misterioze’, pasi dëgjuan zhurma me zë të lartë që dukeshin si një zë i një dragoi. Pamjet e shfaqura kohët e fundit tregojnë

Lexo tërë artikullin
Çfarë zbulon forma e këmbës për personalitetin tuaj

Çfarë zbulon forma e këmbës për personalitetin tuaj

Ekzistojnë shumë forma të ndryshme të këmbëve. Format më të zakonshmet janë prejardhja e Egjiptit në formën e këmbës, prejardhja e formës Romanfoot dhe prejardhja e formës së këmbës Greke, transmeton lajmi.net. Këmba Romake Kjo formë mund të nënkuptojë se

Lexo tërë artikullin
Ish-bossi i Formula 1 bëhet baba në moshën 89-vjeçare

Ish-bossi i Formula 1 bëhet baba në moshën 89-vjeçare

Bernie Ecclestone, ish-bosi i Formula 1, është bërë baba për herë të katërt në moshën 89-vjeçare. Bashkëshortja e tij Fabiana Flosi 44 vjeç solli në jetë anëtarin më të ri të familjes, djalin Ace.“The Sun” raporton se lindja zgjati vetëm

Lexo tërë artikullin
Ky është lepuri me veshë të mëdhenj si krahë

Ky është lepuri me veshë të mëdhenj si krahë

Edhe ose të vegjlit janë të bukur dhe qesharakë, ka edhe të vegjël që janë të mrekullueshëm dhe quhen lepujt Angora. Këta lepuj të vegjët të mbushur me qime kanë një pamje interesante. Në të kaluarën, lepujt Angora ishin të

Lexo tërë artikullin
Krijohet luhatësja më e madhe në botë, shkon 130 km në orë

Krijohet luhatësja më e madhe në botë, shkon 130 km në orë

Luhatësja më e madhe në botë, e cila arrin shpejtësinë prej 130 km në orë, sapo është hapur dhe po ngrit adrenalinën e klientëve. Luhatësja, e vendosur në Qarkun Yunyang të Kinës, u hap ditën e djeshme pas muaj provash,

Lexo tërë artikullin
NASA me pajisje që ndihmon parandalimin e infektimeve

NASA me pajisje që ndihmon parandalimin e infektimeve

Mbajtja e duarve larg fytyrës këshillohet nga mjekët, si diçka e domosdoshme për t’u mbrojtur nga infektimi me Covid-19. Por ky nuk është një zakon i lehtë për t’u hequr, dhe NASA ka menduar të gjejë një zgjidhje. Agjencia hapësinore

Lexo tërë artikullin
Amerikani fiton dy herë miliona në lotari

Amerikani fiton dy herë miliona në lotari

Ndërsa shumica e njerëzve nuk mund të blejnë asnjë biletë lotarie, një amerikan arriti të marrë katër milionë dollarë dhe atë, madje, dy herë. “Kur luani lotarinë, nuk ju ndodh kurrë që të fitoni miliona jo një herë, e lëre

Lexo tërë artikullin
Gruaja me më së shumti fëmijë në botë, më në fund ndalon lindjet

Gruaja me më së shumti fëmijë në botë, më në fund ndalon lindjet

Mariam Nabatanzi nga Uganda, lindi dyshen e saj të parë të binjakëve kur ishte vetëm 13-vjeç, ndërsa pas braktisjes nga burri është detyruar të rrisë e vetme familjen e saj masive. Kur Miriam ishte 36 vjeçe ajo kishte lindur 42

Lexo tërë artikullin

Marketing politik