Luis Enrique deklarohet si përfaqësuesi i vërtetë i stilit të Barcelonës në krahasim me Xavin

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 9 Prill, 2024 18:54

Luis Enrique deklarohet si përfaqësuesi i vërtetë i stilit të Barcelonës në krahasim me Xavin

Në prag të përballjes së madhe në Ligën e Kampionëve, Luis Enrique, ish-menaxheri i Barcelonës dhe aktualisht në krye të Paris Saint-Germain, ka bërë një deklaratë të guximshme duke pretenduar se ai përfaqëson filozofinë dhe stilin e lojës së Barcelonës më mirë se menaxheri aktual, Xavi.

Enrique, i cili ka një histori të gjatë dhe të suksesshme me klubin katalanas, përfshirë një periudhë ku fitoi nëntë trofe në tre sezone, shprehet se statistikat dhe trofetë flasin në favor të tij.

Ai thekson se pavarësisht miqësisë së tij me Xavin, gara profesionale mbetet e pandikuar dhe se ai është i motivuar për të udhëhequr PSG-në drejt triumfit në Evropë, veçanërisht pas një fitoreje bindëse ndaj Real Sociedadit dhe me një Kylian Mbappe në formë të shkëlqyer.

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 9 Prill, 2024 18:54