Aksident me vdekje në aksin Divjakë-Lushnjë/ Makina përplaset me motorin, humb jetën 44-vjeçari

Rina Selimi
Botuar nga Rina Selimi 11 Prill, 2024 06:15

Aksident me vdekje në aksin Divjakë-Lushnjë/ Makina përplaset me motorin, humb jetën 44-vjeçari

Aksident me vdekje në aksin Divjakë-Lushnjë. Ngjarja ndodhi rreth orës 05:15 në aksin rrugor “Divjakë-Lushnjë”.

Mësohet se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin me inicialet Q. O., 22 vjeç, është përplasur me një motomjet që drejtohej nga shtetasi me inicialet G. A., rreth 44 vjeç.

Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën drejtuesi i motomjetit shtetasi me inicialet G. A., ndërsa drejtuesi i automjetit tip “Benz”, është transportuar në spital për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Rina Selimi
Botuar nga Rina Selimi 11 Prill, 2024 06:15