Arda Turam e kërkon Luka Modriçin që të luajë në Turqi

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 12 Prill, 2024 19:05

Arda Turam e kërkon Luka Modriçin që të luajë në Turqi

Luka Modriç duket i sigurt se do ta përfundojë kohën e tij në Real Madrid këtë verë dhe ofertat e shumta nuk mungojnë. Modriçi pritet të ndryshojë modelin e tij nënshkrimit të zgjatjes së kontratës një vjeçare pasi ai kërkon një sfidë të re larg Madridit. Reprezentuesi kroat përflitet se është i mërzitur nga mungesa e tij e kohës së lojës në skuadër në muajt e fundit me raportet kontradiktore për marrëdhënien me Karlo Ançelottin.

Ky i fundit, ka hedhur poshtë vazhdimisht thashethemet për një përçarje mes tyre me përvojën e Modriçit ende të paçmueshme për skuadrën e tij.

Megjithatë, përpara largimit të tij, yllit me përvojë nuk i mungojnë ofertat, pasi është lidhur me klubet nga Arabia Saudite, SHBA-ja dhe një rikthim të mundshëm te ish-skuadra e tij, Dinamo Zagreb.

Modriçi do të vlerësojë opsionet e tij pasi të jetë kapiten i Kroacisë në “Euro 2024”, por raportet e fundit nga “Mundo Deportivo” tregojnë se një kalim në Turqi është gjithashtu i mundur. Ish-ylli i Barcelonës dhe Atletiko Madridit, Arda Turan është i prirur ta sjellë atë në ekipin Eyupspor, pasi e drejtoi klubin drejt inkuadrimit të parë ndonjëherë në Superligën Turke këtë muaj.

Turan ëndërron shumë dhe mendon seriozisht të inkorporojë yllin kroat duke i ofruar një kontratë të begatshme.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 12 Prill, 2024 19:05