Një mjek zbulon se si të pastroni mëlçinë dhe zorrët në mënyrë natyrale: Nuk kushton shtrenjtë dhe mund të ketë një efekt të dobishëm në trup

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 15 Prill, 2024 19:44

Një mjek zbulon se si të pastroni mëlçinë dhe zorrët në mënyrë natyrale: Nuk kushton shtrenjtë dhe mund të ketë një efekt të dobishëm në trup

Mjeku Momcilo Matic zbuloi se si të pastroni mëlçinë dhe zorrët në mënyrë natyrale.

Prof. Mjeku Momcilo Matic paralajmëroi se kushdo që ha ushqim të yndyrshëm për një periudhë të gjatë kohore duhet të pastrojë dhe detoksifikojë mëlçinë.

Dr.Matic theksoi se pas vakteve të bollshme duhet të kufizojmë veten dhe të mos e teprojmë për një periudhë të gjatë kohore

“Nëse relaksohemi për dy-tri ditë, asgjë nuk do të jetë e keqe dhe ai që ha ushqim të keq për një kohë të gjatë duhet të pastrojë dhe detoksifikojë mëlçinë”, tha doktor Matic.

Siç thotë doktori, për këtë është mirë të përdoret çaji i luleradhiqes dhe shtoi se është mirë të hidhet edhe propolis, polen, pluhur xhenxhefili, kanellë dhe limon.

“Duhet ta pini në mëngjes para mëngjesit me stomakun bosh, por para kësaj duhet të pini sërish ujë të ngrohtë. Është i shkëlqyeshëm për detoksifikimin”, tha doktor Matic.

“Së pari duhet të pini dy gota ujë të ngrohtë për të pastruar trupin tuaj”, tha doktori Matic.

Ai po ashtu ka theksuar se një reagim bazë jep edhe soda e bukës, por që është problem për personat që kanë tension të lartë.

“Për detoksifikimin, gjëja më e rëndësishme është të marrim lëngje dhe ujë, që do të japin rezultatin më të mirë në organizmin tonë”, shtoi Dr.Matic.

Për ata që duan të humbin peshë, mjeku rekomandon ujë të ftohtë në vend të ujit të nxehtë sepse qëndron më gjatë në trup dhe rrit ndjenjën e ngopjes.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 15 Prill, 2024 19:44