Osmani sot pret homologët nga Sllovenia e Shqipëria

Rina Selimi
Botuar nga Rina Selimi 15 Prill, 2024 08:35

Osmani sot pret homologët nga Sllovenia e Shqipëria

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të presë sot në takim presidenten e Sllovenisë, Nataša Pirc Musar, dhe presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj.

Ata do të marrin pjesë në Forumin Ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë.

Osmani homologen sllovene do ta presë në Presidencë në orën 15:00, ndërsa Begajn në 16:00. 

Rina Selimi
Botuar nga Rina Selimi 15 Prill, 2024 08:35