Tifozja shqiptare e mbështjellur me flamurin kombëtar në tribunat e Allianz Arenas për ndeshjen Bayern-Real

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 30 Prill, 2024 22:35

Tifozja shqiptare e mbështjellur me flamurin kombëtar në tribunat e Allianz Arenas për ndeshjen Bayern-Real

Bayern Munichu dhe Real Madridi po përballen në kuadër të ndeshjes së parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve.

Los Blancos shkuan në pushimin mes pjesëve me epërsi 1-0, kur Vinicus Junior pranoi një asistim maestral nga Toni Kroos.

Por, derisa Real Madridi kishte shënuar golin e epërsisë, një bukuroshe shqiptare u pa në tribunat e Allianz Arenas.

Ajo duket se e mbështet ekipin gjerman, pasi ishte i rrethuar nga mbështetësit e ekipit vendas.

Natyrisht se ne si shqiptarë ndihemi krenarë që tifozët sa herë që shkojnë në stadiumet botërore kanë me vete flamurin kombëtar. /Telegrafi/

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 30 Prill, 2024 22:35