Drejtori i Leverkusenit: Duam më shumë lojtarë si Xhaka!

Rina Selimi
Botuar nga Rina Selimi 6 Maj, 2024 09:30

Drejtori i Leverkusenit: Duam më shumë lojtarë si Xhaka!

Florian Wirtz dhe Granit Xhaka do të qëndrojnë me kampionët e ri të Bundesligës, Bayer Leverkusen përtej verës, tha drejtori sportiv Simon Rolfes.

Leverkusen fitoi titullin e parë të ligës në historinë e tyre 120-vjeçare, me Wirtz e Xhaka që ishin fantastik gjatë tërë sezonit, përcjell GazetaBlic Sport.

Në një intervistë për Spiegel, Rolfes tha se “Granit po qëndron, edhe Wirtz”.

“Nëse bëjmë ndonjë ndryshim të madh gjatë verës, do të ishte vetëm të sjellim lojtarë të mëdhenj si Graniti, të cilët janë lojtarë të rregullt”, tha ai.

Kujtojmë se Xhaka realizoi sërish dje ndaj Frankfurtit në Bundesliga.

Rina Selimi
Botuar nga Rina Selimi 6 Maj, 2024 09:30