Tragjedia në Shkodër, gjendet trupi i pajetë i fëmijës së dytë në lumin Buna

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 6 Maj, 2024 19:43

Tragjedia në Shkodër, gjendet trupi i pajetë i fëmijës së dytë në lumin Buna

Është gjetur edhe trupi i pajetë i fëmijës së dytë në lumin Buna, ndërsa vazhdojë kërkimet për nënën dhe fëmijën tjetër.

Dy ditë më parë është gjetur trupi i pajetë i motrës së saj, 9-vjeçares, e ndërsa palombarët e RENEA, efektivët e FA, peshkatarët e banorët e zonës vijojnë kërkimet për nënën e tyre, Alma Arrazi dhe djalit të vogël 3-vjeçar.

E gjithë ngjarje dyshohet se ka ardhur për shkak të dhunës në familje që ishte përballur prej disa kohësh Alma së bashku me fëmijët e saj.

Megjithatë, ministri i Brendshëm, Taulnt Balla në një deklaratë për mediat nga Shkodra se nuk ka pasur një denoncim nga gruaja për dhunë familje nga bashkëshorti.

“Nuk ka pasur denoncim, por ndonjëherë nuk duhet të presim denoncimet, duhet të rrisim përmes inteligjencë policore, përmes bashkëpunimit për të marrë informacione”, u shpreh ministri.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 6 Maj, 2024 19:43