Yjet me paraqitjet më të bukura në Met Gala 2024

Rina Selimi
Botuar nga Rina Selimi 7 Maj, 2024 08:52

Yjet me paraqitjet më të bukura në Met Gala 2024

Met Gala 2024 është mbajtur si zakonisht në të hënën e javës së parë të muajit maj.

Në ngjarjen më të madhe të modës, ekspozita e këtij viti ishte, “Bukuroshet e Fjetura: Moda e Rizgjimit”, e cila eksploron pjesë arkivore prej katër shekujsh në formate inovative – vetë tema e galasë është “Kopshti i kohës”, bazuar në një histori të shkurtër nga JG Ballard.

Edhe këtë vit, disa pamje të yjeve të famshëm kanë bërë histori në shkallët e Met Gala-s.

Me një formacion ikonik të bashkë-kryesuesve – Zendaya, Jennifer Lopez, Bad Bunny dhe Chris Hemsworth, për të qenë të saktë – plus shumë të famshëm të tjerë, ka qenë padyshim një natë për të mbajtur mend.

https://zeri.info/showbiz/535578/jennifer-lopez-mahnit-te-pranishmit-me-fustanin-joshes-nga-stilistja-kosovare-diana-qerimi

Rina Selimi
Botuar nga Rina Selimi 7 Maj, 2024 08:52