Atentat çiftit shqiptar në Greqi! Burri vdes në vend, gruaja plagoset

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 9 Maj, 2024 21:30

Atentat çiftit shqiptar në Greqi! Burri vdes në vend, gruaja plagoset

Atentat mafioz para pak çastesh në rrugën Mesologjiu në Athinë.

Dy persona, burrë e grua u qëlluan me armë në automjetin e tyre. Burri ka vdekur në vend, ndërsa gruaja është plagosur dhe po dërgohet në spital.

Burime policore thanë për gazetarin e Top Channel Artur Bibe se viktimat janë shqiptarë.

Çifti, identiteti i të cilëve nuk bëhet me dije, u qëlluan nga një motoçikletë në të cilën ndodheshim dy persona të maskuar.

Ndërkohë hetimet po vazhdojnë për zbardhjen e ngjarjes së rëndë.

Top Channel

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 9 Maj, 2024 21:30