Lufta në Ukrainë, dy të vrarë nga sulmet ruse në Krusk dhe Belgorod

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 9 Maj, 2024 21:19

Lufta në Ukrainë, dy të vrarë nga sulmet ruse në Krusk dhe Belgorod

Dy ukrainas kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve ruse në Belogord dhe Krusk, që ndodhen mes kufirit Rusi-Ukrainë.

Guvernatori i Kurskut, Roman Starovoit, tha se një banor u vra dhe një tjetër u plagos nga “bombardimi” i fshatit Tiotkino, në kufi me Ukrainën.

Ndërsa Vyacheslav Gladov, guvernatori i rajonit të Belgorodit, tha se një sulm ukrainas vrau një banor të fshatit Novaya Tavolyanka, i cili është gjithashtu shumë afër kufirit.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 9 Maj, 2024 21:19