Varhelyi uron Siljanovskën: Presim përshpejtim të reformave për anëtarësim në BE

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 9 Maj, 2024 19:29

Varhelyi uron Siljanovskën: Presim përshpejtim të reformave për anëtarësim në BE

Komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi ka uruar Gordana Siljanovska Davkova për fitoren e saj në zgjedhjet presidenciale.

“Ne mezi presim të punojmë me presidenten Gordana Siljanovska-Davkova dhe të përshpejtojmë reformat e nevojshme për të ecur përpara në procesin e negociatave për anëtarësim me BE-në”, ka shkruar Oliver Varhelyi në rrjetin social “X”.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 9 Maj, 2024 19:29