Vrasje e dyfishtë në Shkup/ Prokuroria: Po përcaktohen arsyet e vrasjes, autori është identifikuar dhe ndodhet nën masa sigurie

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 14 Maj, 2024 19:18

Vrasje e dyfishtë në Shkup/ Prokuroria: Po përcaktohen arsyet e vrasjes, autori është identifikuar dhe ndodhet nën masa sigurie

Një ngjarje e rëndë ka tronditur komunitetin e Stajkovcit në Shkup, ku një burrë ka vrarë vëllain e tij dhe gruan e vëllait tjetër në një akt të tmerrshëm që ka lënë pas dy viktima. Prokuroria Themelore Publike e Shkupit dhe forcat e policisë kanë konfirmuar se kanë kryer një kontroll të detajuar në vendngjarje, në një shtëpinë ku ka ndodhur krimi.

Sipas raporteve fillestare, autori i dyshuar i vrasjes është identifikuar dhe është marrë nën kujdesin e autoriteteve, pasi ka pësuar lëndime gjatë ngjarjes. Ai është dërguar në spital për trajtim mjekësor. Në vendngjarje janë gjetur dhe siguruar prova të cilat do të nënshtrohen ekspertizës së mëtejshme për të zbardhur plotësisht motivet dhe rrethanat e kësaj tragjedie.

Prokuroria ka urdhëruar që trupat e viktimave të dërgohen për obduksion për të përcaktuar shkaqet e vdekjes. Ndërkohë, Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se zyrtarët policorë kanë gjetur trupin e pajetë të një burri 57-vjeçar dhe një grua 64-vjeçare, të cilët janë konfirmuar si viktimat e kësaj vrasjeje të dyfishtë.

Komuniteti i Stajkovcit është i tronditur nga ky akt i dhunshëm, dhe autoritetet janë duke punuar pa pushim për të siguruar drejtësi për viktimat dhe për të ofruar mbështetje për familjet e prekura nga kjo ngjarje e rëndë.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 14 Maj, 2024 19:18