Juventusi synon që të vazhdojë kontratën e talentit turk

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Maj, 2024 19:30 Përditësuar

Juventusi synon që të vazhdojë kontratën e talentit turk

Juventusi ka nisur manovrat e para të merkatos dhe në qendër të vëmendjes është talenti 19-vjeçar turk, Kenan Jildiz. Këtë sezon, në debutimin e tij me bardhezinjtë, turku ka realizuar 4 gola në 31 ndeshje. Kontrata aktuale e Jildiz-it skadon në vitin 2027, por Juventusi kërkon t’ia shtyjë atë edhe me një vit (2028).

Ndaj, palët kanë nisur nga bisedimet për të hedhur firmën në kontratën e re. Për ta bindur, “bardhezinjtë” do t’i japin fanellën me numrin 10 (mban nr.15), pasi e konsiderojnë si një lider në të ardhmen.

Jildiz edhe pse shumë ndeshje i ka nisur nga stoli, ka treguar talentin e tij në Serie A. Sipas “Tuttosport”, lojtari është gati të ndërmarrë hapin e madh, por kërkon edhe më shumë garanci. Natyrisht që këtë gjë mund t’ia japë vetëm trajneri i ri, por duket se gjithçka është e sistemuar.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Maj, 2024 19:30 Përditësuar