Lookman po “e fundosë” Leverkusenin: Ia shënon edhe golin e dytë

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Maj, 2024 21:35

Lookman po “e fundosë” Leverkusenin: Ia shënon edhe golin e dytë

Atalanta e ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Bayer Leverkusenit në finalen e Ligës së Evropës.

Pas vetëm 12 minutash lojë, skuadra nga Serie A shënoi për 1-0 me anë të Ademola Lokman.

Lookman sërish ka shënuar, tani në minutën e 26-të, për ta dyfishuar epërsinë e Atalantas.

Deri më tani, Leverkusen nuk po shfaq lojën e tyre dhe problemet për ta sa shkojnë e shtohen. /Telegrafi/

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Maj, 2024 21:35