Ndalohet një person në Strugë, kapet me lëndë narkotike

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Maj, 2024 19:12 Përditësuar

Ndalohet një person në Strugë, kapet me lëndë narkotike

MPB njofton se ka ndaluar një 29-vjeçar në Strugë, i cili është kapur me lënëd narkotike.

“DPB Strugë ka paraqitur kallëzim penal kundër V.T.(29) nga fshati Podmolje, komuna e Debërcës, për shkak të dyshimit për veprën penale “Prodhim dhe tregtim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope dhe prekursorëve”.

Gjatë kontrollit të veturës së tij tip BMW, të kryer në fshatin Veleshtë të Strugës, punonjësit policorë të Departamentit për Trafikim të Paligjshëm të Drogave kanë gjetur dhe konfiskuar kokainë”, thonë nga MPB.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Maj, 2024 19:12 Përditësuar