Pasagjeri pret venat, avioni bën ulje emergjente në aeroportin e Tiranës

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Maj, 2024 19:20

Pasagjeri pret venat, avioni bën ulje emergjente në aeroportin e Tiranës

Mesditën e sotme në aeroportin “Nënë Tereza”, avioni i linjës “Lion-Stamboll” ka bërë ulje emergjente, për shkak se një pasagjer ka prerë damarët.

Policia sqaron se shtetasi afgan M. N., 40 vjeç, ka dëmtuar damarët e dorës me brisk, gjatë fluturimit me avion.

40-vjeçari është transportuar në spital, ku po merr ndihmë mjekësore dhe aktualisht është në gjendje kritike për jetën.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Maj, 2024 19:20