Vinicius e zbulon para kohe se cili lojtar do ta trashëgojë fanellën me numrin tetë nga Kroosi

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Maj, 2024 22:31

Vinicius e zbulon para kohe se cili lojtar do ta trashëgojë fanellën me numrin tetë nga Kroosi

Me Toni Kroos që njoftoi tërheqjen e tij nga futbolli, fanella ikonë me numrin 8 të Real Madridit do të bëhet vakante gjatë verës.

Ndërsa fansat po debatojnë se kush duhet të trashëgojë fanellën, Vinicius Junior me sa duket zbuloi trashëgimtarin e ri.

Duke komentuar nderimin prekës të Fede Valverde për Kroos në Instagram, braziliani shkroi: “Trashëgimtari i 8-shit”.

Epo, është e sigurt të thuhet se mesfushori uruguaian ka merita për ta marrë këtë numër, pasi është një nga lojtarët kyç të Real Madridit.

Përveç kësaj, Valverde është ndoshta tifozi më i madh i Toni Kroos në ekip dhe do ta vishte fanellën me krenari. /Telegrafi/

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 22 Maj, 2024 22:31