Bellingham zbulon mesazhin që ka marrë nga Sancho para finales së Ligës së Kampionëve

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 27 Maj, 2024 22:40

Bellingham zbulon mesazhin që ka marrë nga Sancho para finales së Ligës së Kampionëve

Jadon Sancho i dërgoi një mesazh ish-bashkëlojtarit Jude Bellingham pasi u konfirmua se Real Madridi do të përballet me Borussia Dortmundin në finalen e Ligës së Kampionëve.

Ata mund të kenë luajtur së bashku në Dortmund vetëm për një sezon të vetëm, por Bellingham dhe Sancho krijuan një miqësi të ngushtë gjatë kohës së tyre në Signal Iduna Park.

Në fakt, Sancho luajti një rol të rëndësishëm për të ndihmuar mesfushorin e ri të vendosej në një vend të ri, duke vepruar si mentori i tij gjatë atyre ditëve të para në Gjermani.

“Sancho është me të vërtetë shumë i rëndësishëm për mua. Jo vetëm sepse ai vjen nga i njëjti vend me mua. Ose sepse ai flet të njëjtën gjuhë”, deklaroi Bellingham për revistën Kicker në 2020.

“Sancho është me të vërtetë shumë i rëndësishëm për mua. Jo vetëm sepse ai vjen nga i njëjti vend me mua. Ose sepse ai flet të njëjtën gjuhë”, deklaroi Bellingham për revistën Kicker në 2020.

Pas një periudhe të frytshme në Dortmund, Bellingham iu bashkua Real Madridit verën e kaluar për 100 milionë euro të raportuara – dhe anglezi ka shkëlqyer që atëherë, duke shënuar 23 gola në të gjitha garat.

Tani, mesfushori do të përballet me ish-shokun e skuadrës Sanchon, ndërsa Los Blancos synojnë titullin e tyre të 15-të në kompeticionin elitar të Evropës.

Dhe përpara ndeshjes të së shtunës në Wembley, Bellingham foli për Real Madrid TV për një sërë temash, duke përfshirë një mesazh që mori pasi Los Blancos rezervuan vendin e tyre në finale me një fitore të dytë kundër Bayern Munich.

Ai tha: “Kur kaluam në finale, mora një mesazh  nga Jadon dhe ai më tha: ‘Shihemi atje’”.

“Jadon ka qenë dikush që më ka marrë nën krahun e tij kur mbërrita për herë të parë në Dortmund. Ai është një djalë vërtet i mirë dhe dikush për të cilin kam kaluar shumë kohë”.

Sancho aktualisht po shijon periudhën e tij të dytë në Dortmund pasi iu bashkua klubit në huazim nga Manchester United në janar. Ai ka shënuar tri gola për skuadrën e Edin Terzic. /Telegrafi/

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 27 Maj, 2024 22:40