Grubi takon ambasadoren greke

Flaka
Botuar nga Flaka 27 Maj, 2024 18:03

Grubi takon ambasadoren greke

Ishte kënaqësi të mirëprisja sot në takim Ambasadoren e Republikës së Greqisë në vendin tonë, znj. Sophia Philippidou.

Bashkëbiseduam mbi rëndësinë e madhe që ka perspektiva europiane e mbarë rajonit, Marrëveshja e Ohrit, përforcimi i marrëdhënieve të mira ndërfqinjësore dhe respektimi i Marrëveshjes së Prespës, akt bilateral që hapi kapitullin e ri të bashkëpunimit mbi të ardhmen progresive të vendeve tona.

Askush nuk humbi nga ajo marrëveshje, mbyllëm kontestin shumëvjeçar dhe sot bashkë jemi pjesë e NATO-s.

Njoftova ambasadoren Philippidou mbi qëndrimin e palëkundur të Frontit Europian që vendi të vazhdojë hapërimin drejt Europës, shkruan Grubi. FM

Flaka
Botuar nga Flaka 27 Maj, 2024 18:03