Ky është lojtari më i mirë i sezonit në La Liga

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 28 Maj, 2024 21:22

Ky është lojtari më i mirë i sezonit në La Liga

Ylli i Real Madridit, Jude Bellingham e ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë të sezonit 2023/24 në La Liga.

Bellingham pati një sezon fantastik debutues te Reali, pas transferimit të tij verën e kaluar nga Borussia Dortmundi.

Bellingham regjistroi plot 19 gola dhe gjashtë asistime në sezonin e tij të parë me Realin në kampionatin spanjoll.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 28 Maj, 2024 21:22