E pyeti nëse është në gjendje të shërbejë një mandat të dytë, Biden i kthehet gazetarit: A je mirë?!

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 29 Maj, 2024 22:56

E pyeti nëse është në gjendje të shërbejë një mandat të dytë, Biden i kthehet gazetarit: A je mirë?!

Presidenti Joe Biden , 81 vjeç, ka replikuar me një gazetar duke e pyetur me ironi nëse “është mirë”, pasi ky i fundit e pyeti nëse ai do të shërbente një mandat të dytë të plotë ose do t’ia kalonte pushtetin zëvendëspresidentes Kamala Harris.

Biden dhe Harris po udhëtonin për në Filadelfia së bashku të mërkurën për të lançuar fushatën ‘Votuesit me ngjyrë për Biden-Harris’, pasi sondazhet e fundit treguan se pëlqimi i Demokratëve ishte ulur me atë grup në krahasim me katër vjet më parë.

Biden do të ishte 86 vjeç në fund të një mandati të dytë, diçka për të cilën votuesit kanë shprehur shqetësime, pasi ai gjithashtu ka ngacmuar javët e fundit një President të ardhshëm Harris.

‘A jeni mirë? A jeni mirë?’ e pyeti Biden gazetarin, duke vendosur gishtin në kokën e tij, kur iu bë pyetja për mandatin e dytë.

Megjithatë, kur dyshja demokrate mbërriti në Kolegjin Girard për mitingun e fushatës, ishte Harris ai që priti heronjtë, me nxënësit e shkollës në tribuna që bërtisnin kur u prezantua zëvendëspresidenti.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 29 Maj, 2024 22:56