A do të shkarkohet Erik ten Hag nga Manchester United?

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 30 Maj, 2024 22:46

A do të shkarkohet Erik ten Hag nga Manchester United?

Man United nuk e ka specifikuar se kur do të merret ky vendim për Erik ten Hag, me Djajtë e Kuq që nuk po nxitojnë të bëjnë një njoftim.

Drejtuesit e Djajve të Kuq kanë nisur një rishikim të sezonit këtë javë dhe dëshirojnë të sigurojë që ata të kryejnë një vlerësim të plotë dhe të punojnë me kujdes duke pasur konsideratë përpara se të marrin një vendim për Ten Hag.

Holandezi aktualisht është në pushime pasi udhëhoqi The Reds drejt trofeut të tyre të dytë në dy vjet.

Megjithatë, përfundimi në vendin e tetë në Ligën Premier shihet si pengesë e madhe.

Manchester United ka në listë disa trajnerë si: Thomas Frank, Thomas Tuchel, Mauricio Pochettino, Roberto De Zerbi dhe Gareth Southgate./Telegrafi/

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 30 Maj, 2024 22:46