Osmani takoi Blinkenin, në fokus respektimi i tre marrëveshjeve

Flaka
Botuar nga Flaka 31 Maj, 2024 11:39 Përditësuar

Osmani takoi Blinkenin, në fokus respektimi i tre marrëveshjeve

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka njoftuar se në takimin e ministrave të vendeve të NATO-s në Pragë është takuar me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinke. Osmani thotë se me kryediplomatin amerikan kanë biseduar për vazhdimin e kursit euroatlantik të Maqedonisë së Veriut.

“Me Sekretarin Blinken bisedova për aktualitetet në vendin tonë dhe domosdoshmërinë e vazhdimit të kursit euroatlantik të vendit, përkushtimin për demokracinë multietnike funksionale dhe respektimin e tre marrëveshjeve. Falënderova për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-ve”, ka shkruar Osmani.

Flaka
Botuar nga Flaka 31 Maj, 2024 11:39 Përditësuar