Ajo u martua me një kukull, në dasmë ishin 250 persona: Një “histori dashurie” e pazakontë në Brazil

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 3 Qershor, 2024 20:14

Ajo u martua me një kukull, në dasmë ishin 250 persona: Një “histori dashurie” e pazakontë në Brazil

Merivione Roja Morales mori një vendim të çuditshëm në jetën e saj kur vendosi të martohej me një kukull që kishte qepur nëna e saj. Kjo vajzë, e cila rastësisht është nga Brazili, ka raportuar se sapo ka parë kukullën ka ndjerë “fluturat në stomak”.

Nëna e saj e bëri kukullën me emrin Marcelo sepse Mervione ishte shumë e pakënaqur sepse të gjithë miqtë e saj kishin dikë dhe ajo ishte vetëm dhe nuk kishte me kë të argëtohej. Sapo Marcelo mbaroi, ajo e dinte se “ai është ai”. Pasoi një “romancë e trazuar”, ndaj vendosi të martohej dhe në dasmën e tyre morën pjesë rreth 250 të ftuar.

Për jetën e saj familjare me Marcelon, 37-vjeçari thotë se ai është “i mrekullueshëm” edhe pse e pranon se i shoqi është mjaft dembel.

“Si e re, unë shpesh nuk kisha një partner për transin tradicional të luajtur në Brazilin verilindor. Pastaj Marcelo hyri në jetën time dhe gjithçka papritmas mori kuptim. “Kjo është arsyeja pse vendosa të martohesha me të dhe ishte bukur, dhe më pas ne të dy shijuam natën tonë të parë të martesës”, tha ajo.

“Ishte një ditë e mrekullueshme për mua, shumë e rëndësishme dhe shumë emocionuese. Ai është lloji i mashkullit që kam dashur gjithmonë në jetën time. Jeta martesore me të është e mrekullueshme. Ne nuk zihemi dhe ai më kupton plotësisht. Ai është një burrë i mirë dhe besnik dhe të gjitha gratë më kanë zili për shkak të tij”, shtoi ajo.

Megjithatë, nuk është e gjitha mjalti dhe qumështi për çiftin e lumtur pasi Mervione është e vetmja në lidhje që punon dhe paguan faturat.

“Marcelo ka cilësi kaq të mrekullueshme, por e meta është se ai është dembel, ai nuk punon fare. Megjithatë, unë jam një luftëtare dhe punoj për të dy”, shpjegoi ajo.

Pas dasmës, ata vendosën të kalonin muajin e mjaltit në një shtëpi plazhi në Rio de Zhaneiro dhe menjëherë pas kësaj ata mirëpritën fëmijën e tyre. Në maj, Meirvione solli në jetë një fëmijë që i ngjan shumë babait të tij.

“Me të vërtetë më shqetëson kur njerëzit thonë se jeta jonë së bashku është një gënjeshtër, sepse jam edukuar që të them gjithmonë të vërtetën dhe jam shumë e lumtur me njeriun tim”, përfundoi ajo.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 3 Qershor, 2024 20:14