Berisha i përgjigjet Ramës: Qelbin e zullumeve të tij, shqiptarët nuk e dëgjojnë më vetëm nga…

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 4 Qershor, 2024 19:44 Përditësuar

Berisha i përgjigjet Ramës: Qelbin e zullumeve të tij, shqiptarët nuk e dëgjojnë më vetëm nga…

Pas videomesazhit të kryeministrit Edi Rama këtë të martë teksa fliste për dokumentarin e RAI3, ka reaguar Sali Berisha.

Në një postim në Facebook, Berisha shkruan se “Edi Ramës i ka ardhur koha kur shqiptarët do ta braktisin dhe do ta degdisin aty ku e meriton, në koshin e turpit të historisë”.

Berisha e mbyll reagimin duke shtuar se “verdikti i historisë është dhënë, do ndryhesh në banesën e turpit të saj”.

“Reagim ndaj sulmeve të shpëlara të Ediskobarit. Të dashur miq, sot, qelbin e zullumeve të Ramës, shqiptarët nuk e dëgjojnë më vetëm nga opozita dhe mediat ndërkombëtare, por bash nga goja e bashkëpunëtorit të tij më të ngushtë! Numrin 2 të qeverisjes së tij. Në fakt e kanë degjuar dhe më parë me veshët e tyre në audiot e dosjes 339 dhe 184 të botuara nga “Bild”!

Edi Rama i lerosur në llumin e rrjeteve kriminale që e komandojnë atë dhe Shqipërinë, nxiu imazhin e Shqipërisë, kanabizoi Shqipërinë, shpopulloi sa askush tjetër në shekuj Shqiperinë, vjedh shqiptarët  dhe sipas tij fajin ia kanë të tjerët që mjaftoi një emision ta nxirrte siç është.

Lidhjet jo vetem të Olsit, por direkt të tij me kartelet e drogës dhe grupet kriminale, kanabizimi i Shqipërisë, narkoshteti, parajsa e larjes së parave me kriptomonedha dhe lejet e ndërtimit që i lëshon veç ai. Të gjitha këto tashmë thuhen dhe shkruhen në të gjitha gjuhët kryesore të botës. 35% e shqiptarëve e kanë braktisur Shqipërinë për shkak të drejtimit të tij.

Po për sa kohë Rama kontrollon një drejtësi që nuk sheh, nuk flet, e nuk dëgjon, u takon shqiptarëve që të mos braktisin vendin dhe të ardhmen, por të largojnë me çdo çmim bandën kriminale që ka kapur çdo qelize të shtetit dhe Edi Ramën si kapobandën e saj!

Për të gjitha këto Edi Rama e di mirë që ka ardhur koha kur shqiptarët do ta braktisin dhe do ta degdisin aty ku e meriton, në koshin e turpit të historisë.

Së fundmi i them, Edi Rama ti që zëvendësove flamurin e Skenderbut me flamurin e zi të karteleve më në zë të drogës, nuk je shqiptar, por armik i egër i kombit shqiptar. Verdikti i historisë është dhënë, do ndryhesh në banesën e turpit të saj!”, shkruan Berisha.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 4 Qershor, 2024 19:44 Përditësuar