Bebe Rexha duket elegante në një fustan të zi të ngushtë, ndërsa merr pjesë në ceremoninë e nderimit të Cyndi Lauper

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 5 Qershor, 2024 20:28

Bebe Rexha duket elegante në një fustan të zi të ngushtë, ndërsa merr pjesë në ceremoninë e nderimit të Cyndi Lauper

Bebe Rexha u shfaq e veshur me një fustan të ngushtë në ceremoninë e shenjave me duar dhe këmbë të Cyndi Lauper të martën.

Cyndi, 70 vjeçe, mori vlerësime pozitive nga Bebe, 34 vjeçe, dhe Cher, 78 vjeçe, përpara se të vendoste shenjat e saj në beton përpara shenjës ikonike të showbizit.

Bebe Rexha për këtë ngjarje zgjodhi një veshje të zezë që i nxori në pah format e saj trupore, ndërsa eci mbi skenë, shkruan DailyMail.

“Është një nder i jashtëzakonshëm të jem këtu sot për të festuar karrierën e shkëlqyer të një ikone të vërtetë, Cyndi Lauper”, tha ajo nga podiumi.

“Trashëgimia e saj si artiste, këngëtare, kompozitore, aktore dhe aktiviste tani do të jetë përgjithmonë e gdhendur në historinë e Hollywoodit, pikërisht këtu përpara Teatrit Kinez”, shtoi ajo.

https://f7f97dd0bcbd9524a2bbcbe191e5b15d.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Artistja me origjinë shqiptare kujtoi se si u rrit si një vajzë e vogël në New York, dhe si u lumturua duke kërcyer në meloditë e një prej artisteve të preferuara të nënës së saj – që ishte Cyndi – dhe si shpejt ajo u bë një nga artistet e saj të preferuara.

Bebe e përshkroi Cyndin si një grua e cila e ndihmoi atë jo vetëm si artiste, por mbi të gjitha si grua, për shkak të natyrës së saj të pakompromis, për të qenë vetvetja e saj e vërtetë dhe autentike.

Rexha tha se ishte e mahnitur tani që mund ta quante Cyndin një mikeshë, dhe i falënderoi të gjithë për këtë moment të mrekullueshëm.

Fjalimi prekës i saj erdhi vetëm disa ditë pasi ajo publikoi një video në TikTok duke treguar për ndjenjat e ndryshme që ka përjetuar si rezultat i sindromës së vezoreve polikistike (PCOS), duke përfshirë edhe shtimin në peshë.

Simptoma e parë që ajo përjetoi ishin perioda “super, super të parregullta”, deri në pikën që një herë ajo kishte menstruoacione për 20 ditë në një muaj.

Ajo gjithashtu theksoi se ka shtuar “shumë” në peshë në katër vitet e fundit, megjithëse në një moment ajo konsumonte vetëm 1,400 kalori në ditë dhe digjte gjysmën e tyre me ushtrime.

“Mjeku im më tha një herë se një grua me PCOS mund të hante një tas me boronica dhe do të ishte e barabartë me një person normal që hante një pite të tërë ose një picë”, tha ajo.

Bebe ka pasur gjithashtu të bëjë me “ciste të këqija”, përfshirë një që shpërtheu muajin e kaluar dhe e detyroi atë të shkonte me urgjencë në kujdesin urgjent.

“Isha në aq shumë dhimbje”, kujtoi ajo. “Mjeku im mendoi se ishte një apendicitis, aq e keqe ishte. Ishte në fakt një cist që kishte shpërthyer. As Tylenol nuk punoi, as Advil nuk punoi. Isha e sëmurë nga stomaku dhe dhimbja ishte aq e keqe”.

Bebe foli gjithashtu për nevojën për të peshuar ushqimet e saj, shtoi se gjendja e saj gjithashtu i shkakton akne dhe e bën të ndihet “super e fryrë”.

Ajo më parë kishte diskutuar për sindromën e saj të vezoreve polikistike vitin e kaluar, duke i thënë Gayle King në SiriusXM se sa “e vështirë” ka qenë beteja e saj me sëmundjen.

Abedin Bilalli
Botuar nga Abedin Bilalli 5 Qershor, 2024 20:28