Vëllai i Princeshës Diana divorcohet pas 13 vitesh martesë

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 9 Qershor, 2024 12:19

Vëllai i Princeshës Diana divorcohet pas 13 vitesh martesë

Vëllai i Princeshës Diana, Charles Spencer, njoftoi se ai dhe gruaja e tij, Karen Gordon, po divorcohen pas 13 vitesh martesë.

“Është jashtëzakonisht e trishtueshme,” tha Earl Spencer i 9-të, për Daily Mail.

“Unë thjesht dua t’i përkushtohem të gjithë fëmijëve të mi dhe nipërve të mi dhe i uroj Karen çdo lumturi në të ardhmen.”

Në prill, dyshja thuhet se njoftuan ndarjen e tyre me stafin në pasurinë Althorp ku është varrosur Diana, e cila vdiq në një aksident automobilistik në gusht 1997. Spencer dhe Gordon, u takuan për herë të parë në një takim në një restorant në Los Anxhelos në vitin 2010. Ata u martuan në qershor 2011.

Ish-ët kanë një vajzë 12-vjeçare të quajtur Charlotte Diana. Spencer gjithashtu ka katër fëmijë nga martesa e tij e mëparshme me gruan e tij të parë, Victoria Lockwood, dhe dy fëmijë me gruan e tij të dytë, Caroline Freud.

Karen është gjithashtu nënë e dy vajzave, të cilat i mirëpriti në martesën e mëparshme me producentin hollivudian Mark Gordon.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 9 Qershor, 2024 12:19